پرش به محتوا
انستیتو Aimerigues

انستیتو Aimerigues ؛ خانه ای برای پر کردن اوقات فراغت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز به تراسا (Terrassa) یکی از شهرستان های ایالت بارسلون در کشور اسپانیا (Spain) سفر خواهیم کرد. چرا که تصمیم گرفته ایم شما را با تمامی جزئیات مربوط به پروژه ی طراحی و ساخت انستیتو Aimerigues آشنا کنیم. این پروژه مساحتی در حدود 4421 متر مربع دارد، و کار طراحی و اجرای آن بر عهده ی شرکت های معماری  Barceló Balanzó و Xavier Gracia بوده است. ساختمان این انستیتو، فرمی جمع و جور و زیبا دارد. جالب است بدانید که این موسسه در لبه ی یکی از مناطق مسکونی تراسا ساخته شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های انستیتو Aimerigues آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

انستیتو Aimerigues

انستیتو Aimerigues

انستیتو Aimerigues

شاید بتوان مهم ترین کاربرد ساختمان انستیتو Aimerigues، ارائه ی فضایی انعطاف پذیر دانست. این فضا در اختیار شهروندان تراسا قرار می گیرد و به آن ها در هر چه پربارتر کردن اوقات فراغتشان کمک می کند. بد نیست بدانید که موسسه Aimerigues در طی سال های گذشته بر ارائه ی برنامه های آموزشی به شهروندان سراتا متمرکز بوده است. از میان مهم ترین عناصر داخلی این انستیتو می توان به یک سالن بدنسازی، یک کتابخانه، سالنی برای گردهمایی های انجمن والدین و معلمان و چند سرویس بهداشتی اشاره کرد.

انستیتو Aimerigues

انستیتو Aimerigues

انستیتو Aimerigues

جالب است بدانید متریال به کار رفته در جریان ساخت و ساز انستیتو Aimerigues همگی غیرآلاینده، قابل بازیافت و بادوام هستند. به این ترتیب، می توان ادعا کرد که این ساختمان اثر کربی بسیار کمی دارد. از سوی دیگر، به دلیل استفاده از سیستم های انرژی تجدید پذیر و مدیریت پسماند، در این ساختمان شاهد کمترین میزان اتلاف انرژی هستیم.

انستیتو Aimerigues

انستیتو Aimerigues

انستیتو Aimerigues

از میان مهم ترین متریال به کار رفته در نمای انستیتو Aimerigues می توان به سرامیک و شیشه اشاره کرد. به علاوه،  بسیاری از مناطق طبقه ی همکف این ساختمان با کمک درختان کاج پوشانده شده اند. درست به همین دلیل، شاید نورِ مستقیم نتواند راهی به درون ساختمان بیابد. اما با توجه به تعدد نورگیرها و بازشوها در مناطق مختلف، نور خورشید به صورت پراکنده به درون ساختمان نفوذ خواهد کرد.

انستیتو Aimerigues
پلان

 

انستیتو Aimerigues
جزئیات

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.