پرش به محتوا
تالار Alloway

تالار Alloway ؛ معماری معاصر در خدمت نیازهای آینده

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : تالار Alloway را می توان به عنوان یکی از فضاهای داخلی موزه ای به نام مانیتوبا (Manitoba Museum) معرفی کرد. این موزه، در خیابان اصلی وینیپگ (winnipeg)، یکی از شهرهای کوچک اما زیبای کشور کانادا (Canada) قرار دارد. چندی پیش، مدیران موزه تصمیم گرفتند که فضاهای این ساختمان فرهنگی – هنری را بازسازی کنند و گسترش دهند. در اولین گام هم تالار Alloway را برای توسعه و بازطراحی انتخاب کردند. مسئولیت این پروژه به تیمی از معماران شرکت معماری Stantec محول شد. آن ها، تالار 882 متر مربعی Alloway را در سال 2017 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی تالار Alloway آشنا خواهیم کرد. پس لطفا تا انتهای مسیر با ما همراه باشید.

تالار Alloway

تالار Alloway
تالار Alloway

 

اهداف پروژه طراحی تالار Alloway

بد نیست بدانید که موزه مانیتوبا، قدمتی صد ساله دارد. مهم ترین وظیفه ی مدیران این مجموعه در طی قرن گذشته، گردآوری و به اشتراک گذاری تاریخ، فرهنگ و جغرافیای منطقه ی مانیتوبا بوده است. اصلا به همین دلیل هم بود که تصمیم به افزایش انعطاف پذیری و توسعه ی فضاهای داخلی گرفتند. در واقع، این پروژه هدفی والا را پیگیری می کرد. قرار بود موزه و به خصوص تالار Alloway معاصر سازی و با نیازهای انسان قرن بیست و یکم منطبق گردد. به زبان ساده تر، مدیران موزه می خواستند میراث شایسته ای را به آیندگان خود هدیه دهند.

تالار Alloway

تالار Alloway

 

تاریخ تالار Alloway

Alloway، در سال 1994 میلادی افتتاح شده است. در آن زمان، ساختمان موزه مانیتوبا را به عنوان یک طرح پست – مدرن می شناختند. البته، طرح پست مدرنی که در میانه ی تسلط مدرنیسم بر معماری جهان ظهور کرده بود. می توان ادعا کرد که در آن دوران، ساختمان تالار را به چشم یک ناهنجاری می دیدند. اما پس از گذشت سال ها، و به خصوص بعد از اجرای پروژه ی نوسازی و بازطراحی، میزان تعامل این فضا با بافت شهری وینیپگ در بالاترین سطح خود قرار دارد.

تالار Alloway
فضاهای داخلی تالار

تالار Alloway

 

ساختار تالار Alloway

یکی از جذاب ترین عناصر موجود در تالار، واحه ای آرام است که برای مکث و استراحتی کوتاه طراحی شده است! این باغ خطی، درختان و آب نماهای چشم نوازی را در بر گرفته است. شاید به همین دلیل هم، دعوت کننده ترین فضای تالار به شمار می رود. اما بگذارید که شما را با پالت متریال Alloway نیز آشنا کنیم! سنگ تیندال (Tyndall)، بتن و پتینه های مسی اصلی ترین عناصر این پالت هستند. بتن، نمادی است برای بیان استقامت ساختمان! سنگ های تیندال و پتینه های مسی هم تابلوهایی هستند که با تغییر رنگشان، گذر زمان را به بازدیدکنندگان تالار یادآوری می کنند.

تالار Alloway

تالار Alloway
ارتفاع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *