روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

ویلا Alzheimers ؛ مرکزی برای مراقبت از مبتلایان به آلزایمر

ویلا Alzheimers
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 8 دی 1400تعداد بازدید : 314 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : تعداد افراد مبتلا به زوال عقل، در سرتاسر اروپا در حال افزایش است! با تداوم شرایطی، صنعت معماری با چالش ایجاد رفاه برای سالمندان مواجه خواهد شد. حال سوال اینجاست که چگونه می توان از پس این چالش برآمد؟ محیط های ساخته شده به دست بشر، چگونه با تغییرات فعلی و آینده ی جهان تطابق خواهند یافت؟ زبان معماری چطور می تواند فضاهایی موثر، شفابخش و التیام دهنده را سازماندهی کند؟ برای پاسخ دادن به چنین سوال هایی، به شهر دکس، واقع در کشور فرانسه (France) سفر خواهیم کرد. چرا که می خواهیم پروژه ای به نام ویلا Alzheimers   را به شما معرفی کنیم. این ویلا در سال 2020 میلادی ساخته شده است و 10700 متر مربع مساحت دارد. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین اهداف و اولویت های پروژه ی طراحی این ساختمان منحصر به فرد.

ویلا Alzheimers

ویلا Alzheimers
ویلا Alzheimers

ویلا Alzheimers

 

نگاهی به استراتژی طراحی ویلا Alzheimers  

مسئولیت طراحی و اجرای ویلا Alzheimers  بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری NORD بود. جالب است بدانید که معماران NORD پیش از Alzheimers  چندین دهکده و ویلا را برای مراقبت از سالمندان مبتلا به زوال عقل در سرتاسر اروپا طراحی کرده اند. از این میان می توان به دهکده ی آلزایمر (نخستین خانه مراقبت از مبتلایان به آلزایمر) در کشور فرانسه اشاره کرد. به هر روی، این تیم با کوله باری از تجربه، پروسه ی طراحی Alzheimers  را آغاز کردند. در این مسیر، فرهنگ و طبیعت محلی، رفاه حال بیماران و آسان کردن کار کارکنان بخش مراقبت، در صدر مهم ترین اولویت ها قرار گرفتند.

ویلا Alzheimers

ویلا Alzheimers
نمایی از ویلا Alzheimers

ویلا Alzheimers

از سوی دیگر، مصاحبه های گسترده و مفصلی با محققان و بستگان مبتلایان به آلزایمر صورت گرفت. چرا که قرار بود محیطی که وقار سالمندی را تکریم می کند، ساخته شود. پس قابل تشخیص بودن، تداوم و احساس تعلق، مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی استراتژی طراحی ویلا Alzheimers  هستند.

ویلا Alzheimers

 

سازماندهی فضایی ویلا Alzheimers  

برای مبتلایان به آلزایمر، حضور در محیطی شفاف، قابل تشخیص و عاری از هر گونه عنصر بیگانه بسیار حیاتی است. بنابراین، می توان مشاهده که در این پروژه کارکردهای آشنایی یک نسل در همدیگر ادغام شده اند. از خواروبار فروشی گرفته تا آرایشگاه، رستوران و حتی میدان بازار. به زبان ساده تر، هر چیزی که یادآور زندگی قبلی بیماران باشد در اطراف خانه و محله های زندگیشان جانمای خواهد شد.

ویلا Alzheimers
فضاهای Alzheimers

 

رابطه ی طبیعت و زبان معماری ویلا Alzheimers  

البته نباید ناگفته بماند که این ویلا، با طبیعت پیوندی دیرینه دارد. از هر سو که بنگرید، با مناظر بی نظیری از درختان کاج باستانی و بومی فرانسه مواجه خواهید شد. به همین دلیل، ساکنین ویلا Alzheimers  می توانند با صرف کمترین زمان و انرژی، در مکان هایی خوش آب و هوا به پیاده روی بپردازند؛ بدون اینکه بن بست را تجربه کنند و یا در طول مسیر گم شوند.

ویلا Alzheimers
پلان

 

ویلا Alzheimers
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565