پرش به محتوا
کابین Ashen

کابین Ashen ؛ نوید تغییر در طراحی معماری و روش های ساخت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه ی طراحی و اجرای کابین Ashen، کاری است از سوی دانشکده هنر، معماری و برنامه ریزی دانشگاه کرنل (Cornell University) در ایالات متحده آمریکا (USA)! این پروژه را می توان به عنوان حرکتی خلاقانه و انتقادی معرفی کرد. بگذارید ماجرا را کمی بیشتر برایتان باز کنیم. کابین Ashen، اعتراضی است به وضعیت بحرانی درختان زبان گنجشک ایالت نیویورک. چرا که این درخت ها مدت مدیدی است در معرض حمله ی سوسک های زبان گنجشک هستند! تقریبا می توان ادعا کرد که از هر ده درخت موجود در نیویورک، یک درخت به این مصیبت مبتلا شده است. تیم معماران کمپانی HANNAH این کابین را با استفاده از جدیدترین فناوری های رباتیک و چاپ سه بعدی طراحی نمودند. ما نیز در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با زوایای مختلف این پروژه آشنا کنیم.

کابین Ashen

کابین Ashen
کابین Ashen

کابین Ashen

پیشرفت روزافزون روباتیک و چاپ سه بعدی، به ایجاد نوآوری در حوزه ی معماری کمک شایانی کرده است. به کمک این فناوری ها، می توان از چوب درختان آلوده نیز برای ساخت و ساز استفاده کرد. به زبان ساده تر، دیگر چوب های درختان آلوده، بی مصرف باقی نخواهند ماند. مدیر آزمایشگاه ساخت روباتیک دانشگاه کرنل، مهندس زیکوویچ نام دارد. او و تیم همراهش، نخستین کسانی هستند که پیشنهاد پردازش و استفاده از درختان زبان گنجشکِ آلوده را مطرح کردند. جالب است بدانید که بازوی روباتیک مورد استفاده ی آن ها، قبلا با شرکت هایی مثل جنرال موتورز همکاری کرده است. تیم زیکوویچ این ربات را مجدداً برنامه ریزی کردند تا بتوانند از متریال چوب به عنوان عنصری ساختاری بهره بگیرند.

کابین Ashen

کابین Ashen
فضای داخلی کابین Ashen

کابین Ashen

از سوی دیگر، نمی توان انکار کرد که این روزها، یکی از پرکاربردترین متریال جهان معماری، بتن است. تیم زیکوویچ تلاش نمودند بتن را با سیستم های چاپ سه بعدی سازگارتر نمایند. آن ها توانستند نیاز به قالب را به طرز چشمگیری کاهش دهند و از حداقل مقدار بتن در فرآیند تولید استفاده نمایند. این صرفه جویی هوشمندانه، می توان به کاهش میزان تولدی CO2 در پروژه های ساختمانی نیز منجر شود.

کابین Ashen

کابین Ashen
موقعیت کابین Ashen

کابین Ashen

این کابین روشی جدید در طراحی و توسعه مسکن های پایدار را نمایندگی می کند. به علاوه، توانسته است که به شیوه ای جدید با نگرانی های زیست محیطی مواجه شود و نویدبخش پیشرفت هایی چشمگیر در حوزه بهبود وضعیت متریال ساختمانی و کاهش هزینه ها و آلودگی های ساخت و ساز باشد.

کابین Ashen
طرح اگزونومتریک

 

کابین Ashen
جزئیات طراحی

 

کابین Ashen
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.