کابین Ashen ؛ نوید تغییر در طراحی معماری و روش های ساخت

کابین Ashen
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 16 شهریور 1400تعداد بازدید : 282 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه ی طراحی و اجرای کابین Ashen، کاری است از سوی دانشکده هنر، معماری و برنامه ریزی دانشگاه کرنل (Cornell University) در ایالات متحده آمریکا (USA)! این پروژه را می توان به عنوان حرکتی خلاقانه و انتقادی معرفی کرد. بگذارید ماجرا را کمی بیشتر برایتان باز کنیم. کابین Ashen، اعتراضی است به وضعیت بحرانی درختان زبان گنجشک ایالت نیویورک. چرا که این درخت ها مدت مدیدی است در معرض حمله ی سوسک های زبان گنجشک هستند! تقریبا می توان ادعا کرد که از هر ده درخت موجود در نیویورک، یک درخت به این مصیبت مبتلا شده است. تیم معماران کمپانی HANNAH این کابین را با استفاده از جدیدترین فناوری های رباتیک و چاپ سه بعدی طراحی نمودند. ما نیز در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با زوایای مختلف این پروژه آشنا کنیم.

کابین Ashen

کابین Ashen
کابین Ashen

کابین Ashen

پیشرفت روزافزون روباتیک و چاپ سه بعدی، به ایجاد نوآوری در حوزه ی معماری کمک شایانی کرده است. به کمک این فناوری ها، می توان از چوب درختان آلوده نیز برای ساخت و ساز استفاده کرد. به زبان ساده تر، دیگر چوب های درختان آلوده، بی مصرف باقی نخواهند ماند. مدیر آزمایشگاه ساخت روباتیک دانشگاه کرنل، مهندس زیکوویچ نام دارد. او و تیم همراهش، نخستین کسانی هستند که پیشنهاد پردازش و استفاده از درختان زبان گنجشکِ آلوده را مطرح کردند. جالب است بدانید که بازوی روباتیک مورد استفاده ی آن ها، قبلا با شرکت هایی مثل جنرال موتورز همکاری کرده است. تیم زیکوویچ این ربات را مجدداً برنامه ریزی کردند تا بتوانند از متریال چوب به عنوان عنصری ساختاری بهره بگیرند.

کابین Ashen

کابین Ashen
فضای داخلی کابین Ashen

کابین Ashen

از سوی دیگر، نمی توان انکار کرد که این روزها، یکی از پرکاربردترین متریال جهان معماری، بتن است. تیم زیکوویچ تلاش نمودند بتن را با سیستم های چاپ سه بعدی سازگارتر نمایند. آن ها توانستند نیاز به قالب را به طرز چشمگیری کاهش دهند و از حداقل مقدار بتن در فرآیند تولید استفاده نمایند. این صرفه جویی هوشمندانه، می توان به کاهش میزان تولدی CO2 در پروژه های ساختمانی نیز منجر شود.

کابین Ashen

کابین Ashen
موقعیت کابین Ashen

کابین Ashen

این کابین روشی جدید در طراحی و توسعه مسکن های پایدار را نمایندگی می کند. به علاوه، توانسته است که به شیوه ای جدید با نگرانی های زیست محیطی مواجه شود و نویدبخش پیشرفت هایی چشمگیر در حوزه بهبود وضعیت متریال ساختمانی و کاهش هزینه ها و آلودگی های ساخت و ساز باشد.

کابین Ashen
طرح اگزونومتریک

 

کابین Ashen
جزئیات طراحی

 

کابین Ashen
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260