Autocad 2021 ؛ بررسی آخرین تغییرات نرم افزار محبوب اتوکد

زمان مطالعه : 3 دقیقهتاریخ انتشار : 6 اسفند 1399تعداد بازدید : 14 دسته بندی : آموزش

با کمک ابزار جدیدی که در Revit 2021 تعریف شده است می‌ توانید گزینه های طراحی را با سرعتی بیشتر  تولید کنید. ابزار Generative Design به شما کمک می‌ کند که اهداف طراحی، محدودیت‌ ها و ورودی های خود را مشخص کنید. پس از این، و به صورت خودکار، نمونه‌ هایی برای بررسی در اختیار شما قرار خواهند گرفت. می توان گفت که این ابزار پتانسیل های بالایی دارد، اما برای ارزیابی میزان کارایی آن باید کمی صبر کنیم.

Trim و Extend

احتمالا با فرمان های پر کاربرد Trim و Extend آشنا باشید. در نسخه ی 2021 اتوکد، این دو فرمان تغییرات زیادی کرده اند. تمامی این تغییرات در راستای سریع تر شدن جریان کار شما است! شاید در نگاه اول، این تغییرات چندان خوشایند نباشند، اما هر چه بیشتر با آن کار کنید، متوجه بازده بالاتر آن ها خواهید شد! البته باید به یک نکته ی مهم اشاره کنیم. شما مجبور نیستید که از نسخه ی جدید این دو فرمان استفاده کنید! به زبان ساده تر، اگر با روش جدید Trim و Extend راحت نیستید، می توانید بدون هیچ نگرانی ای آن را به حالت استاندارد برگردانید.

Rev Cloud

پس از مدت ها انتظار، بالاخره برای Rev Cloud هم یک به روز رسانی منتشر شده است. این بی توجهی به به روز کردن این دستور، موجب ناامیدی بسیاری از کاربرانی شده بود که مجبورند به طور مرتب با آن دستور کار کنند. شما هم متوجه شده بودید کهدر اغلب اوقات طول قوس شما اشتباه است؟ حالا و با این به روز رسانی، دیگر نباید این اتفاق تکرار شود. Rev Cloud حالا دیگر از اندازه ی محوطه ی ترسیم، برای تنظیم طول قوس استفاده می کند. البته این تغییرات ممکن است همیشه عالی عمل نکنند ولی نیاز شما به تغییر را به حداقل ممکن خواهند رساند.

Break At Point

در AutoCAD 2021 شاهد رونمایی از یک دستور جدید خواهیم بود: Break At Point! این دستور جدید، امکان ایجاد یک شکست را در یک نقطه ی خاص، در امتداد یک خط، قوس یا چند ضلعی را فراهم می کند. این دستور، دو پیشرفت عمده دارد. اول اینکه دقیق و قابل اعتماد است. دوم این که یک دستور قابل تکرار است. شما می توانید با فشردن Enter، Return و یا Spacebar آن را تکرار کنید!

Quick Measure

ویژگی Quick Measure، نخستین بار در AutoCAD 2020 رونمایی شد. در آن نسخه هم بسیار ویژگی تاثیرگذاری به حساب می آمد! امروز، در نسخه ی 2021، این ویژگی تاثیرگذار، بهتر از قبل شده است. اکنون این قابلیت را دارد که اطلاعات مربوط به منطقه و محیط را با سرعتی قابل قبول به نمایش بگذارد. به محض کلیک کردن روی یک محیط بسته، اطلاعات آن به نمایش در خواهد آمد. اگر محیط بسته ی مورد نظر شما شاکل چند فضای مجزا (جزیره) باشد، آن ها به طور خودکار شناسایی می شوند و از محاسبه حذف می گردند.

DWG History

ویژگی DWG History یکی از ویژگی های کاربردی AutoCAD 2021 به شمار می آید. هنگامی که به حساب اتودسک خود وارد می شوید و یک ترسیم را برای نخستین بار (از فضای ذخیره سازی ابری خود) باز می کنید، یک بالون کوچک در انتهای سمت راست صفحه به نمایش در خواهد آمد. با استفاده از آن، می توانید نسخه های قبلی آن ترسیم را مشاهده، و با نسخه ی حاضر مقایسه کنید. ابزار DWG COMPARE، ابزاری است که برای مقایسه و نشان دادن تفاوت  های بین دو ترسیم مختلف به کار می رود. در نهایت، به عنوان جمع بندی می توانیم بگوییم که AutoCAD 2021 از ابزارها و ویژگی هایی رونمایی کرده است که با کمک آن ها، کارهای سخت و طاقت فرسای قدیمی، راحت تر و سریع تر پیش خواهند رفت. کافیست که مدت کوتاهی به خود فرصت بدهید تا بتوانید با تغییرات جدید خود را انطباق دهید.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
10

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
14:00ساعت
712

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1558

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2235

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1908

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1171

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
20:00ساعت
2369