روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

هاستل بی ؛ داستان باززنده سازی یک میدان تاریخی

هاستل بی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 2 اسفند 1400تعداد بازدید : 314 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : هاستل بی (B. Hostel) در کامپورتا، یکی از دهکده های توریستی پرتغال ساخته شده است. این ساختمان جذاب و منحصر به فرد را می توان به عنوان بخش مهمی از یک میدان شهری به شما معرفی کرد. میدانی که سالیان درازی است به عنوان منطقه ی عمومی و اجتماعی کامپورتا به ایفای نقش می پردازد. مسئولیت طراحی و اجرای این هاستل 560 متر مربعی بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Pereira Miguel (مستقر در کامپورتا) بود. این معماران خوش فکر، پروژه بی را با یک هدف مشخص و شفاف آغاز کردند. می خواستند میدان تاریخی دهکده را معاصرسازی نمایند و ساختمان هاستل را هم به نقطه ی مرکزی آن تبدیل کنند. در ادامه ی مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های پروژه طراحی و اجرای این هاستل جذاب! پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

هاستل بی

هاستل بی
هاستل بی

هاستل بی

 

نگاهی به ساختار و ریشه های هاستل بی

پیش تر اشاره کردیم که تیم معماران این پروژه، به دنبال ایجاد یک رابطه ی بصری محکم و با ثبات در بین ساختمان بی و همسایگانش هستند. از سوی دیگر، نباید نادیده گرفت که ترویج یک سبک زندگی اجتماعی مقرون به صرفه هم از مهم ترین اهداف کارفرما و معماران پروژه ی بی بود. در همین راستا، بخشی از طبقه ی همکف ساختمان به یک فضای تجاری تبدیل شد. جالب است بدانید که طراحی و ماهیت این فضای تجاری برای کل دهکده ی کامپورتا، کاملاً تازه است. چنین ساختاری، تیم معماران و مدیران پروژه ی بی را به تشکیل یک جامعه ی جدید و محبوب امیدوار می کند.

هاستل بی

هاستل بی
فضاهای داخلی و خارجی در پروژه بی

هاستل بی

 

نگاهی به نمای ساختمان هاستل بی

ساختمان بی کامپورتا از دو طبقه + یک زیرزمین تشکیل شده است. نماهای هاستل نیز با سنگ های بزرگ سفید رنگ طراحی شده اند. جالب است بدانید که این سنگ ها، جزو متریال بومی و حتی تاریخی دهکده ی کامپورتا و کشور پرتغال به شمار می آیند. از سوی دیگر، بد نیست توجه شما را به صفحات بزرگ شیشه ای و روکش های چوبی در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان بی جلب کنیم. البته، توجه به نما و متریال به کار رفته بر نمای ساختمان، نباید ما را از بررسی فضاهای باز و خارجی هاستل غافل نماید. محوطه ی بیرونی هاستل بی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. اولین بخش، یک تراس سرسبز و وسیع است. بخش دوم، باغ کوچک اما سرسبز ساختمان است و بخش سوم، یک استخر در اندازه ای متوسط اما در محاصره ی طبیعتی چشم نواز می باشد.

هاستل بی

هاستل بی
تراس ساختمان بی

 

سازماندهی فضایی هاستل چطور شکل گرفت؟

هاستل بی ظاهری مشابه با یک خانه ی خانوادگی بزرگ دارد. در اینجا، یک اتاق نشیمن و یک آشپزخانه ی مشترک جانمایی شده است. در کنار این دو، چندین منطقه ی عمومی داخلی و خارجی به چشم می خورند. و در نهایت، نه اتاق خواب کاملاً خصوصی نیز در این هاستل جای گرفته اند. به طور کلی، می توان ادعا کرد که ساختمان بی می تواند در آن واحد به 30 تا 36 توریست و مسافر خدمت رسانی کند.

هاستل بی
پلان

 

هاستل بی
سایت پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565