پرش به محتوا
مجتمع مسکونی Baakenhafen

مجتمع مسکونی Baakenhafen ؛ ارائه کیفیت فضایی بالا با قیمت کم

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : مجتمع مسکونی Baakenhafen  از دو ساختمان مسکونی همسایه تشکیل شده است. البته، هر دوی این ساختمان ها در طبقه ی همکف خود کاربری های تجاری را عرضه می دارند. این مجتمع مسکونی 4570 متر مربعی، در هامبورگ (Hamburg)، یکی از شهرهای دیدنی کشور آلمان (Germany) واقع شده است. کار طراحی و اجرایش هم بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Max Dudler بود. آن ها توانستند شاهکار خلاقانه ی خود را در اواسط سال 2021 میلادی به بهره برداری برسانند. در ادامه ی این مطلب تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های مجتمع مسکونیBaakenhafen   آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای کار با ما همراه باشید.

مجتمع مسکونی Baakenhafen

مجتمع مسکونی Baakenhafen
مجتمع مسکونی Baakenhafen

 

اهداف طراحی مجتمع مسکونی Baakenhafen

آنچنان که از شواهد برمی آید، تیم معماران این پروژه یک اولویت اساسی داشتند. آن ها می خواستند به همگان ثابت کنند که مسکن های استیجاری هم می توانند کیفیت بالا و طرحی انعطاف پذیر داشته باشند. به زبان ساده تر، مجتمع مسکونی Baakenhafen  توانسته است به ترکیبی متنوع و اجتماعی تبدیل شود. همه ی اقشار مختلف هامبورگ می توانند در این دو ساختمان جایی برای خود بیابند. از سوی دیگر، تمامی گزینه های زندگی روزانه ی شهری، از جمله عملکردهای خرده فروشی و خدماتی نیز در این مجتمع مسکونی گنجانده شده است.

مجتمع مسکونی Baakenhafen

مجتمع مسکونی Baakenhafen
نمای مجتمع Baakenhafen

 

ساختار مجتمع مسکونی Baakenhafen

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این مجتمع مسکونی در دو مسابقه ی طراحی برنده ی جایزه ی نخست شده است. در پالت متریال این پروژه مسکونی بی نظیر، آجر نقش مهم و غیرقابل انکاری را ایفا می کند. رنگ زیبا و فرم ظریف آجرهای به کار رفته در این مجموعه، تاثیرات بصری ساختمان های Baakenhafen را به طرز چشمگیری بالا خواهند برد. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که این مجتمع مسکونی رو به سوی بندر زیبای هامبورگ دارد. پس می توان گفت که پویایی این بندر به افزایش انرژی و تحرک در فضاهای داخلی واحدهای مسکونی Baakenhafen کمک شایانی خواهد کرد.

مجتمع مسکونی Baakenhafen

مجتمع مسکونی Baakenhafen
نمایی از مجتمع مسکونی Baakenhafen

در مجموع، 54 آپارتمان مسکونی در مجتمع Baakenhafen جانمایی شده اند. در این واحدها می توانید هر جور خانواده ای را پیدا کنید. از زوج های جوان بدون فرزند تا خانواده هایی با کودکان نونهال و نوجوان و حتی زوج های سالمند. همه و همه می توانند در این مجموعه آشیان بسازند. به علاوه، این مجموعه از یارانه های عمومی کشور آلمان نیز بی بهره نیست و اجاره ی واحدهای آن هم توسط دولت تعیین می شود. کمپانی معماری Max Dudler به ما ثابت می کند که ارائه ی کیفیت معماری بالا نیازی به هزینه های نجومی ندارد!

مجتمع مسکونی Baakenhafen
ارتفاع

 

مجتمع مسکونی Baakenhafen
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.