پرش به محتوا

خانه Big Top ؛ تجسم رویایی زنده در دامنه ی کوهستان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانواده ای جوان، یکی از زمین های موجود در دامنه ی کوه Camelback، در فینیکس (Phoenix)، یکی از شهرهای کشور آمریکا (USA) را خریداری کردند. آن ها می خواستند که خانه ی رویایی خود را در این زمین برپا کنند. برای رسیدن به این هدف نیز از شرکت معماری The Ranch Mine دعوت به همکاری کردند. این شرکت خوشنام و پرآوازه، Big Top را در سال 2021 میلادی و با مساحتی حدود 349 مترمربع به بهره برداری رساند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های خانه Big Top آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

خانه Big Top

خانه Big Top
خانه Big Top

خانه Big Top

خانه Big Top

بهتر است بدانید که مهم ترین مشخصه ی سایت این پروژه، شیب ذاتی زمین بود. اما لازم نیست نگران شوید. چرا که این ویژگی، به چالشی دردسرساز برای تیم معماران تبدیل نشد! آن ها به سادگی هر چه تمام تر، منظره ی باشکوه کوهستان Camelback را در چارچوب های متعدد این خانه به ثبت رساندند. طرح ریزی عمارت Big Top به صورتی دقیق و حرفه ای انجام شد. شما می توانید جریان دائمی هوا در بین بخش های مختلف خانه را به آسانی احساس کنید. از سوی دیگر، درهای شیشه ای این اقامتگاه به شکل گیری یک رابطه ی ممتد در بین فضاهای داخلی و خارجی کمک شایانی کرده اند.

خانه Big Top
نمای Big Top

خانه Big Top

خانه Big Top

خانه Big Top

چیدمان فضاهای داخلی اقامتگاه مسکونی Big Top در نهایت خلاقیت و هوشمندی صورت گرفته است. هر کدام از اتاق های این خانه، از زاویه ای منحصر به فرد و متفاوت به کوه Camelback می نگرند! صادقانه می توان ادعا کرد که هیچ کدام از دو منظره ی ثبت شده در قاب پنجره های این خانه، با همدیگر مشابه نیستند. از سوی دیگر، شاید بد نباشد اگر به یکی دیگر از عناصر برجسته ی خانه اشاره کنیم. آن عنصر هم چیزی نیست جز پاسیوی سرپوشیده ی Big Top! این پاسیو از طریق درهای شیشه ای خود، به آشپزخانه و اتاق غذاخوری متصل می شود.

خانه Big Top
ارتباط فضاهای داخلی و خارجی خانه

خانه Big Top

خانه Big Top

خانه Big Top

در نهایت، این متن را با بازگویی هیجان انگیزترین مشخصه ی عمارت Big Top به پایان خواهیم رساند. شیشه های به کار رفته در عمارت، با کمک فناوری های کنترل نور طراحی شده اند! این یعنی، آن ها می توانند از حالت شفاف، به وضعیت مات تغییر یابند! به این ترتیب، هم حریم خصوصی ساکنین خانه حفظ خواهد شد و هم مصرف انرژی در کنترل آن ها قرار خواهد گرفت.

خانه Big Top

خانه Big Top
ارتفاع

 

خانه Big Top
ارتفاع

 

خانه Big Top
ارتفاع

 

خانه Big Top
سایت پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *