روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه Binary Boarding ؛ نقش معماری معاصر در تولد دوقلوهایی غیرهمسان

خانه Binary Boarding
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 8 آبان 1400تعداد بازدید : 227 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : هیچ با مفهوم باینری یا همان دودویی آشنا هستید؟ در سیستم های باینری، همه چیز از دو بخش، دو واحد، دو عضو و یا دو تکه تشکیل شده است. درست مانند ساختمانی که امروز می خواهیم به شما معرفی کنیم. خانه Binary Boarding دو ساختمان مجزا با دو مالک متفاوت و دو طرح مختلف را در خود جای داده است. با این وجود، هنوز هم اجزای این خانه به هم مربوط و با همدیگر درگیر هستند. این ساختمان مسکونی 392 متر مربعی، در Sukolilo، ساخته شده است؛ یکی از شهرهای کشور اندونزی (Indonesia)! کار طراحی و اجرایش هم بر عهده ی تیمی از معماران Andyrahman بود. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های خانه Binary Boarding آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

خانه Binary Boarding

خانه Binary Boarding
خانه Binary Boarding

خانه Binary Boarding، در حقیقت، یک پانسیون است. تیم معماران این پروژه، استراتژی طراحی خود را بر اساس سه اولویت اصلی چیدند. نخستین اولویت آنان، کاربر بود. مقام های دوم و سوم هم به صنعتگران و مشتریان اختصاص یافت. اما اجازه بدهید که این جملات را ساده تر بیان کنیم. تیم معماران پروژه طراحی و اجرای خانه Binary Boarding تلاش کردند که همه چیز را براساس معیارهای انسانی و نیازهای کاربران نهایی طراحی کنند.

خانه Binary Boarding

خانه Binary Boarding
فضاهای داخلی خانه Binary Boarding

در هر کدام از پانسیون های دوگانه ی خانه Binary Boarding یک فضای اشتراکی تقریبا باز و بزرگ جانمایی شده است. به این ترتیب، کاربران پانسیون که عمدتا دانشجو هستند، می توانند یک جامعه ی کوچک را شکل دهند. به لطف تمهیدات هوشمندانه ی تیم معماران، آن ها این فرصت را خواهند یافت که با هم معاشرت کنند و همدلی نمایند. معماران Andyrahman امیدوار بودند که این فرصت هر چند کوچک، بتواند بر نگرش و شخصیت اجتماعی دانشجویان تاثیری مثبت بگذارد.

خانه Binary Boarding

خانه Binary Boarding
نمایی از Binary Boarding

خانه Binary Boarding

پیش تر اشاره کردیم که صنعتگران، اولویت دوم تیم معماران این پروژه بودند. با نگاهی به تصاویر منتشر شده از خانه، می توانید دریابید که آن ها در این پروژه، برای ابراز خلاقیت و هنرشان هیچ محدودیتی نداشته اند. از سوی دیگر، در پالت متریال Binary Boarding، آجر سبک نیز به چشم می خورد. تیم معماران عقیده داشتند که استفاده از آجرهای سبک هزینه ی ساخت سازه را کاهش می دهد. چرا که می توان به همان میزان، از فولاد و بتن سبک تر نیز استفاده کرد. در نهایت، دوقلوهای Binary Boarding به بازتاب صادقانه اما مستقل و مقرون به صرفه ای از همدیگر تبدیل شدند.

خانه Binary Boarding
پلان

 

خانه Binary Boarding
طرح اگزونومتریک
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565