روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه Blackheath ؛ تلفیق زیبایی های صنعتی و زبان معماری روستایی

خانه Blackheath
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 11 بهمن 1400تعداد بازدید : 285 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Blackheath در شهری به همین نام (واقع در کشور استرالیا) ساخته شده است. این واحد مسکونی 140 مترمربعی، نمایی انتزاعی از جنس چوب و فولاد را به خیابان همجوار خود هدیه داد. از سوی دیگر، زبان معماری آن با ترکیب اصول زیبایی شناسی صنعتی و معماری روستایی تدوین شده است. مسئولیت طراحی و اجرای این پروژه با تیمی از معماران کمپانی معماری Pearson بود. آن ها Blackheath را در اواسط سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با جنبه های مهم این پروژه مسکونی آشنا کنیم. چرا که این پروژه، ویژگی هایی نفس گیر و فراموش نشدنی دارد. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه Blackheath

خانه Blackheath
خانه Blackheath

خانه Blackheath

 

نگاهی از نزدیک به ساختار خانه Blackheath

جالب است بدانید که سایت پروژه Blackheath، کم عرض و طویل است. به علاوه، زمانی که تیم معماران برای بازدید سایت به آن سر زدند، با انبوهی از علف‌های هرز مواجه شدند. اما همه چیز همینقدر پرآشوب نبود. سایت پروژه، نقطه ی مثبتی هم داشت. و آن اینکه در محاصره ی تعداد زیادی درخت برگ سوزنی قرار گرفته بود. به هر روی، با زحمت فراوان، علف های هرز از زمین خانه کنده شدند و همه چیز مهیای ساختن یک واحد مسکونی آرام و دنج گردید. حالا دیگر مالکین خانه، هر زمان که از زندگی در شهر و شلوغی های آن خسته شوند، به پناهگاه روستایی خود روی خواهند آورد. خانه Blackheath انتخابی ایده آل برای استراحت در آغوش گرم و پر محبت کوهستان است.

خانه Blackheath

خانه Blackheath
فضاهای داخلی خانه Blackheath

 

مروری بر زبان طراحی خانه Blackheath

در بندهای پیشین، یک نکته ناگفته ماند. آن هم اینکه خانه Blackheath در زمینی شیب دار ساخته شده است. این وضعیت، جلوه ی منحصر به فرد و جذابی را به محله می بخشد. اما مهم ترین فایده اش، برای ساکنین خانه است. می پرسید چطور؟ بگذارید ماجرا را به تمامی برایتان شرح دهیم. تیم معماران Pearson تصمیم گرفتند که از پتانسیل های سایت پروژه برای سازماندهی تعدادی حیاط داخلی استفاده کنند. به این ترتیب، هر کدام از اتاق های خانه به طور مستقیم به یک باغ سبز خانگی متصل شدند. این حیاط ها، هم در تابستان به عنوان یک سرپناه سایه دار عمل می کنند و هم در زمستان، می توانند مقداری نور طبیعی و هوای تازه را به فضاهای داخلی برسانند.

خانه Blackheath

خانه Blackheath
نمای خانه Blackheath

 

پالت متریال خانه Blackheath از چه عناصری تشکیل شده است؟

از میان مهم ترین عناصر پالت متریال این خانه، می توان به متریال بتن اشاره کرد. از بتن هم به فرم دال، و برای تقویت کیفیت ساختار خانه، و هم در نمای آن استفاده شده است. به علاوه، بد نیست بدانید که سیستم کف سازی Blackheath هم در نوع خود جذاب و منحصر به فرد است. کفپوش های گرم هیدرونیکی آن توانسته اند پایه های محکمی را برای فضاهای داخلی ایجاد کنند. در کنار این ها، ورق های سیمانی نیز به چشم می خورند. به طور کلی، هم نشینی این متریال، خانه Blackheath را به خوبی با طبیعت اطرافش پیوند داده است.

خانه Blackheath
پلان

 

خانه Blackheath
مقطع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 17 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565