پرش به محتوا
خانه باندی جانکشن

خانه باندی جانکشن ؛ از معماری ویکتوریایی تا برداشتی آزاد از مدرنیسم

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : باندی جانکشن، حاصل نوسازی یکی از خانه های ویکتوریایی دهه ی 1900 میلادی می باشد. اگر دقیق ترش را بخواهید، این اقامتگاه مسکونی، در باندی جانکشن (Bondi Junction)، یکی از حومه های مسکونی کشور استرالیا (Australia) قرار دارد. کار طراحی و نوسازی خانه باندی جانکشن بر عهده ی شرکت معماری Alexander & co بود. آن ها این واحد مسکونی 230 مترمربعی را با بودجه ای محدود، در سال 2019 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی مطلب، شما را با مهم ترین خصوصیات خانه باندی جانکشن آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

خانه باندی جانکشن

خانه باندی جانکشن
خانه باندی جانکشن

خانه باندی جانکشن

مالکین خانه باندی جانکشن، خانواده ای در حال رشد بودند. آن ها می خواستند این خانه را به پناهگاهی برای سالیان دراز پیش رویشان تبدیل نمایند. به همین دلیل، تیم معماران تلاش کردند هزینه های ساخت را تا حد ممکن، پایین نگاه دارند. از سوی دیگر، قرار شد ریتم های ساختاری خانه، منجر به تشکیل فضاهایی صادقانه و غافلگیر کننده شوند. معماران کمپانی Alexander & co. کار طراحی را با الهام از اصول و آثار آلوار آلتو و لوئی کان پیش بردند. در واقع، می توان ادعا کرد که فلسفه ی نهان در پس پشت طراحی عمارت، برداشتی آزاد از فلسفه ی مدرنیستی است.

خانه باندی جانکشن

خانه باندی جانکشن
فضاهای داخلی خانه باندی جانکشن

خانه باندی جانکشن

خانواده به هیچ عنوان علاقه ای به طراحی های مینیمالیستی نداشتند. پس تیم معماران ملزم شدند که فضاها را تا حد ممکن رسا و خوانا طراحی نمایند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این خانه طی هفت سال، سه عملیات نوسازی را از سر گذرانده است. عملیات اول برای اضافه کردن فضاهایی به ساختار قدیمی بود. در این دوره، باغِ جبهه ی غربی خانه توسعه یافت و برای فضاهای داخلی، نظم و ساختار جدیدی تعریف شد. در دوره ی دوم، یک فضای زیرشیروانی و اتاق خواب چهارم به عمارت اضافه شدند. با این تغییرات، حریم خصوصی خانه تا حد زیادی تعریف شد و فضاهای داخلی، از خلوت و صمیمیت دلنوازی بهره مند گشتند.

خانه باندی جانکشن
طراحی داخلی خانه باندی جانکشن
خانه باندی جانکشن
چیدمان خانه باندی جانکشن

خانه باندی جانکشن

سومین و آخرین عملیات نوسازی، به ساماندهی آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق لباسشویی و گاراژ اختصاص یافت. در این مرحله، الوارهای به کار رفته در کف، جای خود را به کاشی های سنگی دادند. به علاوه، خانه براساس نیازهای چهار فرزند در حال رشد خانواده، بازطراحی و مقاوم سازی شد. ورود به خانه باندی جانکشن، کندوکاوی است که از همهمه ی شهر آغاز می شود و در جمع صمیمی و گرم خانواده ای شلوغ، پایان می یابد!

خانه باندی جانکشن

خانه باندی جانکشن
اتاق کودک در خانه باندی جانکشن

خانه باندی جانکشن

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.