خانه جعبه ؛ صحنه ای برای نمایش تعارضات تاریخی

خانه جعبه
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 1 تیر 1400تعداد بازدید : 120 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه جعبه حاصل یکی از پروژه های نوسازی در Romarigaes، یکی از شهرهای کشور پرتغال (Portugal) می باشد. تیم معماران شرکت معماری Tiago Sousa کار نوسازی این خانه ی تاریخی را بر عهده داشتند. آن ها تصمیم گرفتند که تعارض بین تجربیات تاریخی و الزامات زندگی معاصر را به نمایش بگذارند. به همین دلیل، این اقامتگاه 150 مترمربعی با فرم یکپارچه ای که دارد در حافظه ی بصری مردم شهر باقی خواهد ماند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی خانه جعبه آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

خانه جعبه

خانه جعبه
خانه جعبه

خانه جعبه

خانه جعبه

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، تیم معماران این پروژه به دنبال نمایش تعارضات موجود در بین ساختمان و جهان معاصر بودند. به همین دلیل، تمامی شیوه های بیان این تنش را مورد مداقه و بررسی قرار دادند. متریال به کار رفته در روند نوسازی خانه، رنگ ها و حتی اشکال، همه و همه در راستای بیان تمایز بین دنیای قدیم و دنیای جدید به کار گرفته شده اند. هدف این پروژه، ساخت خانه ای مناسب برای یک خانواده ی نه چندان بزرگ بود. پس این اقامتگاه مسکونی در دو طبقه توسعه یافت. فضاهای عمومی و خانوادگی خانه در طبقه ی همکف جانمایی شدند. از سوی دیگر، اتاق های خواب و سرویس بهداشتی نیز به طبقه ی بالایی انتقال یافتند.

خانه جعبه
نمای خانه جعبه

خانه جعبه

خانه جعبه

خانه جعبه

در طبقه ی همکف عمارت، آشپزخانه، اتاق های غذاخوری و نشیمن، به ترتیب از شمال به جنوب جانمایی شده اند. اما یکی از برجسته ترین عناصر این طبقه، راه پله ای است که شما را به سطح بالایی خانه هدایت خواهد کرد. این راه پله فرمی منحنی دارد و می توان آن را در رسته ی عناصر زینتی خانه طبقه بندی کرد. در طبقه ی بالایی هم دو اتاق خواب تعبیه شده است. جالب است بدانید که این اتاق ها نقشه ای کاملا متقارن دارند. در میانشان هم یک سرویس بهداشتی به چشم می خورد.

خانه جعبه

خانه جعبه

خانه جعبه
فضاهای داخلی خانه جعبه

خانه جعبه

بد نیست بدانید که طراحی مبلمان خانه جعبه با کمک متریال چوب انجام گرفت. به علاوه، همنوایی شیشه و بتن توانسته است به رابطه ی بین فضاهای داخلی و خارجی خانه رنگ و بوی متفاوت و منحصر به فردی ببخشد. اما شیشه و بتن فقط برای تعریف مرز بین فضاها به کار نرفته اند! مهم ترین اثر این هم نشینی، کنترل میزان نفوذ نور خورشید و هوای تازه به فضاهای داخلی است.

خانه جعبه

خانه جعبه
اسکیس خانه جعبه

 

خانه جعبه
پلان

 

خانه جعبه
سایت پلان

 

خانه جعبه
نما
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

299,000 تومان
02:09ساعت
36

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

499,000 تومان
5
14:00ساعت
740

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

499,000 تومان
04:00ساعت
1602

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

299,000 تومان
02:00ساعت
2261

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

499,000 تومان
5
08:00ساعت
1970

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

499,000 تومان
08:00ساعت
1209

پکیج جامع آموزش Enscape

599,000 تومان
5
20:00ساعت
2483