روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

آپارتمان C/steel ؛ خانه ی معماری که می خواست همسو با طبیعت زندگی کند

آپارتمان C/steel
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 20 بهمن 1400تعداد بازدید : 286 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : آپارتمان C/steel را مدیر کمپانی معماری Yutarou Ohta طراحی کرده است. جالب است بدانید که این واحد مسکونی 48 متر مربعی، محل زندگی خود او می باشد. C/steel در کشور ژاپن و در یک ساختمان 30 ساله قرار دارد. یکی از مهم ترین نقاط قوت این ساختمان، موقعیت جغرافیایی آن است. اگر می پرسید چطور؟ باید بگوییم که واحدهای آپارتمانی این مجموعه، به رودخانه ای پرخروش و دیدنی به نام سومیدا، مسلط هستند. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های پروژه طراحی و اجرای آپارتمان C/steel! چرا که می خواهیم بدانیم مدیر ارشد یک کمپانی معماری، دوست دارد در چه فضایی زندگی کند. پس لطفا تا انتهای این سفر، با ما همراه باشید.

آپارتمان C/steel

آپارتمان C/steel
آپارتمان C/steel

آپارتمان C/steel

 

نگاهی به ساختار و اصول طراحی آپارتمان C/steel

قرار بر این شد که آپارتمان C/steel از پلانی معمولی برخوردار باشد. یعنی، معمار ارشد این پروژه علاقه ای به استفاده از متدهای خاص معاصر نداشت. اما اصلی ترین مشخصه ی پلان این واحد مسکونی، وجود راهروهایی به هم متصل شده است. این راهروها می توانند شرایط خاصی را بر محیط زندگی حکمفرما نمایند. بگذارید آن ها را اینگونه توصیف کنیم. تصور کنید که زادگاهتان یک محیط آپارتمانی است و طبیعت، در میان همین آپارتمان رشد می کند. حالا از پنجره های خانه نگاهی به نقش رودخانه سومیدا بیندازید. متوجه شباهتی بین پیچ و خم های رودخانه و طرح و نقش سیستم راهروهای خانه می شوید؟

آپارتمان C/steel

آپارتمان C/steel
نمایی از آپارتمان C/steel

 درست حدس زدید! هدف اصلی معمار پروژه C/steel این بود که سبک زندگی ارگانیک را در خانه احیا نماید. به علاوه، می خواست بهترین شکل از معماری همسو با طبیعت را به نمایش بگذارد. اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، باید بگوییم که در راه رسیدن به این هدف نیز، بسیار موفق عمل کرده است.

آپارتمان C/steel

آپارتمان C/steel
جداکننده های آپارتمان C/steel

 

نگاهی به سازماندهی فضایی آپارتمان C/steel

معمار پروژه طراحی و اجرای آپارتمان C/steel می خواست سرویس بهداشتی را به هسته ی خانه تبدیل کند. به همین دلیل، طراحی و جانمایی آن را به اولویت کار خود تبدیل کرد. از سوی دیگر، او دوست داشت که چیدمان منطقه ی نشیمن C/steel، کاملا رو به رودخانه سومیدا باشد. بر همین اساس، می توان مشاهده کرد که اتاق نشیمن و استودیوی خانه، با فرمی L مانند، در همسایگی هم جانمایی شده اند. اما آنچه که نباید ناگفته بماند، این است که مرز بین فضاهای مختلفِ جانمایی شده در منطقه ی L شکل خانه با کمک پرده هایی شفاف مشخص می شود.

آپارتمان C/steel

آپارتمان C/steel
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565