پرش به محتوا
کابین A24

کابین A24 ؛ لذت زندگی معاصر در فضایی کوچک

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کابین A24 را می‌توان به عنوان کوچکترین کابین در مجموعه ی کابین های پیش ساخته ی معاصر معرفی کرد. این اقامتگاه مسکونی، فقط 24 متر مربع مساحت دارد و در سال 2021 میلادی به بهره برداری رسیده است. کار طراحی و اجرای A24 بر عهده ی گروهی از معماران کمپانی معماری Dev Desai بود. آن ها تلاش کردند که این کابین را به نمادی برای هویت معماری معاصر تبدیل کنند. از سوی دیگر، مالکین کابین علاقه داشتند که در این پروژه، سیستم های طراحی و ابزار مرسوم ساخت و ساز را به چالش بکشند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی کابین A24 آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

کابین A24

کابین A24
کابین A24

 

موقعیت جغرافیایی کابین A24

بگذارید پیش از هر چیزی، در مورد موقعیت جغرافیایی کابین A24 سخن بگوییم. این فضای اقامتی کوچک و جمع و جور در جنگل های مادیکری (Madikeri)، یکی از زیستگاه های انسانی کشور هند (India) ساخته شده است. تیم معماران آن، در پی ایجاد چشم اندازی بودند که از تلفیق طبیعت بکر هندوستان با اشکال معاصر پدید آید. از سوی دیگر، هیچ نمی خواستند که تاثیری مخرب بر جنگل های مادیکری بگذارند. به زبان ساده تر، آن ها به دنبال ثبت رکورد کمترین ردپای اکولوژیکی بودند. پس توجه و تمرکز خود را بر ایجاد تجربیات فضایی منحصر به فرد گذاشتند. البته، نباید ناگفته بماند که برای این تیم خلاق و هوشمند، جزئیات محاسبات مهندسی، عملیات ساخت و مونتاژ از اهمیت وافری برخوردار بود.

کابین A24

کابین A24
نمایی از کابین A24

 

سازماندهی فضایی کابین A24

هر گوشه ای از این کابین می تواند موقعیتی منحصر به فرد و تجربه ی فضایی بکر و بی نظیری را به ساکنین خود هدیه دهد. به عنوان نمونه، جالب است بدانید که گوشه گوشه ی این فضای 24 متر مربعی در ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ با طبیعت مجاورش است. به علاوه، تمامی امکانات مورد نیاز یک خانه ی مدرن، در کابین A24 گنجانده شده است. از آشپزخانه گرفته تا اتاق نشیمن! البته در اندازه هایی کوچک و متناسب با مساحت کلی پروژه!

کابین A24

کابین A24
موقعیت A24

برجسته ترین ویژگی کابین A24 نماهای بزرگ و بازی است که به ساکنین خود هدیه میدهد. به بیان دیگر، پنجره ها و بازشوهای عریض و طویل این اقامتگاه مسکونی می توانند مناظر باشکوهی از زیبایی طبیعی را در چارچوب خود قاب بگیرند. علاوه بر این، جالب است بدانید که تیم معماران تلاش کرده اند فضاهای داخلی این کابین را با حداکثر انعطاف پذیری طراحی کنند. پس نباید تعجب کنید اگر دریابید که هر کدام از مبلمان داخلی A24 می توانند چند نیاز مختلف را برآورده سازند.

کابین A24

کابین A24
پلان

 

کابین A24
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *