خانه Ananda ؛ آسایش فضایی با فرمول های هندسه مقدس

خانه Ananda
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 4 مهر 1400تعداد بازدید : 308 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : Ananda را باید به عنوان مجموعه ای از واحدهای مسکونی به مساحت 210 مترمربع به شما معرفی کنیم. این مجموعه را تیمی از معماران کمپانی OWN در مریدا (Merida)، یکی از شهرهای کشور مکزیک (Mexico) ساخته اند. تقریباً می توان ادعا کرد که تمامی واحدهای مسکونی مستقر در این مجموعه از نقشه ی مشابهی برخوردار هستند. از سوی دیگر، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که استراتژی طراحی این خانه ها بر اساس هندسه مقدس چیده شده است. هندسه مقدس هزاران سال است که به طور سنتی در معماری، مدیتیشن و یوگا به کار گرفته می شود. بر طبق اصول آن، سایه، حریم خصوصی و هوای تازه نقش مهمی در شکل گیری فضاهای داخلی دارند. در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با جنبه های مختلف پروژه ی طراحی و اجرای خانه Ananda آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

خانه Ananda

خانه Ananda
خانه Ananda

 

موقعیت شهر مریدا

پیش از هر چیز، بهتر است که شما را تا حدی با جغرافیای مریدا آشنا کنیم. این شهر زیبا و تاریخی در شمال غربی ایالت یوکاتان مکزیک واقع شده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این شهر، تقریباً هیچ منبع آب سطحی ای (منابعی مثل رود، دریاچه، تالاب) ندارد. اما در عوض، چندین چشمه زیرزمینی غنی و رودخانه را در بر گرفته است. آب و هوای این شهر را می توان گرمسیری، مرطوب و خشک دانست. رطوبت این شهر، بسته به اینکه در کدام فصل سال قرار داشته باشیم، از متوسط تا زیاد ارزیابی می شود.

خانه Ananda

خانه Ananda
ارتباط فضاهای داخلی و خارجی خانه Ananda

 

طراحی فضاهای داخلی خانه Ananda

به خانه Ananda بازگردیم. از طریق یک راهروی باریک می توانید وارد خانه شوید. این راهروی باریک شما را تا اتاق ناهارخوری هدایت خواهد کرد. یعنی تا نقطه ای از خانه که با دو ارتفاع مختلف، می تواند تجربه فضایی منحصر به فردی را به ساکنین هدیه دهد. در نمای شمالی این خانه، پنجره های عریض و طویلی جانمایی شده اند. این پنجره ها سهم بزرگی از نور طبیعی و هوای تازه ی مورد نیاز فضاهای داخلی را تامین خواهند کرد.

خانه Ananda

خانه Ananda
فضاهای داخلی خانه Ananda

شما می توانید از مسیر یک راه پله ی کم عرض و ظریف، طبقه ی همکف Ananda را ترک کنید وارد طبقه بالایی خانه شوید. در طبقه ی بالایی خانه، فضاهای خصوصی جای گرفته اند. به طور مشخص، دو اتاق خواب و یک سرویس بهداشتی! این پروژه با استفاده از یک پالت متریال طبیعی، سبک و پایدار، به دنبال ایجاد آسایش فضایی در یک خانه زیبا و مدرن است.

خانه Ananda
پلان هر واحد

 

خانه Ananda
پلان کلی
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260