روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

ساختمان Casa d’Poço ؛ ادای دین معماری معاصر به فرهنگ های باستانی

ساختمان Casa d'Poço
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 4 آذر 1400تعداد بازدید : 303 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ساختمان Casa d’Poço در میندلو (Mindelo)، یکی از شهرهای تاریخی کیپ ورد (Cape Verde) ساخته شده است. بر نمای Casa d’Poço می توانید هم رسوم فرهنگی میندلو را بیابید و هم نشانه های طبیعی و تاریخی آن را! این ساختمان 1029 متر مربعی، پرچمدار شایسته ای برای احترامی است که معماری معاصر به اصول و فرهنگ های سنتی هر منطقه می گذارد. مسئولیت طراحی و اجرای ساختمان Casa d’Poço، در سال 2021 میلادی به تیمی از معماران کمپانی معماری Heim Balp محول شد. این تیم خلاق و خوش فکر تصمیم گرفتند که Casa d’Poço را به ساختمان چند منظوره تبدیل کنند که ریشه های محکم و استوار در جامعه ی محلی دارد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم که مهم ترین جنبه های پروژه طراحی و اجرای Casa d’Poço را با شما در میان بگذاریم. پس لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

ساختمان Casa d'Poço

ساختمان Casa d'Poço
مجموعه مسکونی Casa d’Poço

 

بررسی ساختمان ساختمان Casa d’Poço

در Casa d’Poço هم فضاهای عمومی و همگانی جانمایی شده است و هم فضاهای خصوصی! اینجا خانه ای است برای کاربری های مسکونی، فرهنگی و پذیرایی! نمای ساختمان پنج طبقه ی Casa d’Poço تحت سلطه ی متریال سنگ است. اما در سمت رو به خیابان، می توان حضور گرم متریال چوب را نیز احساس کرد. اما این پایان حضور چوب در این فضای منحصر به فرد نیست. جالب است بدانید که پانل های هیبریدی این ساختمان چند منظوره هم با کمک چوب ماهون آمریکایی ساخته شده اند. این پانل ها هم منبعی قابل اتکا برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستند و هم می توانند از ساختمان در برابر اشعه های آزاردهنده ی نور خورشید و گرما محافظت کنند.

ساختمان Casa d'Poço

ساختمان Casa d'Poço
نمای Casa d’Poço

 

مهم ترین ویژگی های فضایی ساختمان Casa d’Poço

نمای پشتی ساختمان می تواند چشم انداز کشاورزی و روستایی میندلو را در پیش چشمان ساکنین Casa d’Poço بگستراند. یکی از مهم ترین عناصر جانمایی شده در این بخش از خانه، یک سیستم جمع آوری آب باران است. به این ترتیب، می توان امیدوار بود که ساختمان در تامین آب مورد نیاز گیاهان جانمایی شده در جای جای فضاهای داخلی و خارجی به خودکفایی برسد. از سوی دیگر، نباید از توجه به گالری ای که در طبقه ی همکف Casa d’Poço جانمایی شده است نیز غافل ماند. چرا که این گالری می تواند میزبان مناسبی برای برگزاری رویدادهای فرهنگی و فستیوال های شهری باشد. به طور کلی، می توان ادعا کرد که مجموعه Casa d’Poço احساساتی نظیر حس تعلق به اجتماع، طبیعت دوستی و احترام به فرهنگ های سنتی را در وجود مردمان میندلو تقویت خواهد کرد.

ساختمان Casa d'Poço

ساختمان Casa d'Poço
پلان

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + پانزده =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565