کلبه ای در اوکا ؛ سازه ای که با طبیعت یکی شده است

کلبه ای در اوکا
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 6 آذر 1400تعداد بازدید : 348 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کلبه ای در اوکا (Chalet in Oka) در اوکا (Oka)، یکی از شهرهای کشور کانادا (Canada) ساخته شده است. کار طراحی و اجرای این واحد مسکونی، بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Paul Bernier بود. مهم ترین مشخصه ی این پروژه نیز، چالش هایی است که سایت آن برای تیم معماران ایجاد کرد. جالب است بدانید که کلبه ای در اوکا، در یکی از مناطق حومه شهری اوکا واقع شده است. و مطابق با مقررات شهرسازی کانادا، ساخت و سازهای این منطقه باید کمترین تغییر را به بافت طبیعی تحمیل نمایند. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای مهم ترین جنبه های پروژه طراحی و اجرای کلبه ای در اوکا خواهیم برد. پس لطفاً تا انتهای این سفر با ما همراه باشید.

کلبه ای در اوکا

کلبه ای در اوکا
کلبه ای در شهر اوکا

 

کانسپت طراحی کلبه ای در اوکا

هم معمار و هم کافرمای پروژه خانه ی حومه ی اوکا، علاقه ی زیادی به حفظ محیط زیست اطراف سایت داشتند. برای همین، بدون هیچ دردسری بر روی مفاد استراتژی طراحی کلبه به توافق رسیدند. در نهایت، آن ها تصمیم گرفتند که کلبه ی کوچک حومه ی اوکا را به مثابه قایقی در میان جنگل متراکم بسازند. چارچوب این خانه، از دور، به یک جعبه ی چوبی با سقفی بزرگ و سفید شباهت دارد. کار تا جایی پیش رفت که مالکین خانه بر کلبه ای در اوکا، نام قایق درختی را نهادند. به هر روی، اتاق های خواب این قایق درختی درست بر روی کمان قایق جای گرفته اند و منظره ای مشرف به دریاچه و غروب خورشید دارند.

کلبه ای در اوکا

کلبه ای در اوکا
نمایی از کلبه ی اوکا

 

سازماندهی فضایی کلبه ای در اوکا

در قسمت جلویی خانه، یک پنجره ی عریض و طویل به چشم می خورد. البته، این پنجره، قابی از جنس چوب سرو دارد. به این ترتیب، می توان امیدوار بود که در عین نفوذپذیری، حریم خصوصی ساکنین فضاهای داخلی هم به بهترین شکل ممکن حفظ خواهد شد. در مقابل این پنجره هم یک ایوان جانمایی شده است. اگر بر روی ایوان بایستید، منظره ی دلپذیری از دریاچه ی همجوار با سایت پروژه را خواهید دید.

کلبه ای در اوکا

کلبه ای در اوکا
نمای کلبه

 

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که سقف بزرگ و سپید کلبه توسط لایه های نازک فولادی پشتیبانی می شود. این ساختار منحصر به فرد، به خوبی می تواند از فضاهای داخلی در برابر تابش نور خورشید، گرم شدن بیش از حد و حتی باران های سیل آسا محافظت کند. بر روی سقف سفید خانه نیز، یک فضای سبز دلنشین جانمایی شده است. پشت بام سبز کلبه ی اوکا، به سادگی می تواند با طبیعت همجوار خود، یکی شود.

کلبه ای در اوکا

کلبه ای در اوکا
پلان

کلبه ای در اوکا

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260