پرش به محتوا
مجتمع 8 خانه

مجتمع 8 خانه ؛ زندگی روی خط شمال غربی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : مجتمع 8 خانه در شهر کاستلار، واقع در حومه ی غربی بوئنوس آیرس، پایتخت کشور آرژانتین (Argentina) ساخته شده است. این مجتمع را می توان به عنوان یک پروژه ی جذاب و منحصر به فرد به شما معرفی کرد. می پرسید چطور؟ باید بگوییم که خانه های تک خانواری آن، به فضاهای عمومی و میدان های محلی دسترسی مستقیمی دارند. به همین دلیل، پویایی و سرزندگی، مهم ترین عنصر تشکیل دهنده ی فضاهای داخلی و خارجی مجتمع 8 خانه می باشد. لازم است اشاره کنیم که وظیفه ی طراحی و اجرای این پروژه آپارتمانی بر عهده ی تیمی از معماران استودیو معماری Mola بود. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های شاخص پروژه مجتمع 8 خانه! پس لطفا با ما همراه باشید.

مجتمع 8 خانه

مجتمع 8 خانه
ساختمان 8 خانه

مجتمع 8 خانه

 

نگاهی به ساختار مجتمع 8 خانه

8 خانه، چیزی در حدود 1400 متر مربع مساحت دارد و در اواسط سال 2021 میلادی به بهره برداری رسیده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که سایت این پروژه 17.36 متر عرض و 45.78 متر عمق داشت و جهت گیری آن هم رو به جنوب غرب است. تیم معماران Mola تصمیم گرفتند که واحدهای مسکونی این آپارتمان را بر خط شمال غربی نور خورشید بنا کنند. از سوی دیگر، طبقه ی همکف مجتمع به عنوان ورودی اصلی ساکنین طراحی شده است. منظورمان از ورودی اصلی این است که هم پیاده ها و هم مالکین وسایل نقلیه، از مسیر طبقه ی همکف راه خود را به پارکینگ و یا ورودی واحدهای خود باز خواهند کرد. به هر روی، مجتمع 8 خانه، ساختاری نیمه شفاف دارد و همزیستی و همسویی با طبیعت، از مهم ترین اولویت های تیم معماران آن است.

مجتمع 8 خانه

مجتمع 8 خانه
نمایی از فضاهای داخلی ساختمان 8 خانه

مجتمع 8 خانه

 

آشنایی با زبان معماری مجتمع 8 خانه

مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی خانه های این مجتمع، آشپزخانه و اتاق های غذاخوری و نشیمن هستند. در سطحی بالاتر از این فضا نیز، اتاق های خواب و سرویس های بهداشتی جانمایی شده اند. اما مهم ترین ویژگی زبان معماری داخلی این پروژه، اتصال بی قید و شرط فضاهای داخلی و خارجی به همدیگر است. به زبان ساده تر، باغ سبز مجتمع می تواند سرسبزی و طراوت گیاهان را به فضاهای داخلی هدایت کند. از سوی دیگر، نور خورشید و هوای تازه، ساکنین دائمی هر کدام از واحدهای جانمایی شده در مجتمع 8 خانه هستند. اهمیت این ماجرا زمانی مشخص می شود که بدانید تیم معماران، پارکینگ اتومبیل های خانه را به صورت کاملاً ایزوله طراحی کرده اند. منظورمان این است که آلودگی های مربوط به وسایل نقلیه، به هیچ عنوان به فضاهای سکونتی درز نخواهند کرد.

مجتمع 8 خانه
اگزونومتریک

 

مجتمع 8 خانه
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.