پرش به محتوا
ساختمان Corte

ساختمان Corte ؛ خانه ای در بزرگداشت معماری دهه 90 نیویورک

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ساختمان Corte در لانگ آیلند، یکی از مناطق پر طرفدار شهر نیویورک ساخته شده است. آن هم در محله ای که زمانی پر از کارخانجات صنعتی ریز و درشت و نانوایی ها بوده است. اما امروزه، لانگ آیلند را می توان یک محله ی کاملا مسکونی دانست. تغییری سریع، که میدان را برای خانه ها، گالری ها و موسسات و استودیوهای هنری باز کرده است. ساختمان Corte در چنین فضایی قرار دارد. کار طراحی و اجرای این بنا بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Beyer Blinder Belle بود. آن ها حاصل هنرمندی و خلاقیت خود را در اواسط سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی ساختمان Corte آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً با ما همراه باشید.

ساختمان Corte

ساختمان Corte
ساختمان Corte

ساختمان Corte

روح پروژه ی  Corte احترام به مکان های خصوصی در قلب فضاهای باز است. شاید این استراتژی طراحی، در احترام به سبک زندگی اوایل دهه ی 1990 میلادی در نیویورک اتخاذ شده باشد. در حقیقت، تیم معماران این پروژه تصمیم گرفتند که فضاهای خارجی هر واحد مسکونی را تا جایی که ممکن است، گسترش دهند. مهم ترین خاصیت این فضاها، که بهتر است آن ها را اتاق های بیرونی Corte  بنامیم، انعطاف پذیری بالایشان است. یعنی می توان از آن ها برای کاربردهای متعددی بهره جست.

ساختمان Corte

ساختمان Corte
موقعیت ساختمان Corte

ساختمان Corte

ساختمان Corte نمای شگفت انگیزی از خط افق منهتن و پل کوئینزبورو را به ساکنین خود هدیه می دهد. در حقیقت، تیم معماران این پروژه از طریق ایجاد برش های مورب در توده ی ساختمان، تراس ها و روزنه های متعددی را سازماندهی نموده اند. وجه مشترک همه ی آن ها نیز برخورداری از افق بی نظیر منهتن است. از سوی دیگر، نمای این ساختمان به شیوه ای هوشمندانه طراحی شده است. متریال به کار رفته در نمای Corte می توانند به راحتی شهرِ پیش روی این ساختمان را با تمام درخشش و زرق و برقشان، بازتاب دهند.

ساختمان Corte

ساختمان Corte
فضاهای داخلی ساختمان Corte

ساختمان Corte

اما بیایید که قدم به فضاهای داخلی Corte بگذاریم. هر چه به طبقات بالاتر ساختمان نزدیک شویم، مساحت واحدهای مسکونی هم بیشتر خواهد شد. جالب است بدانید که اتاق های نشیمن این واحدهای بزرگ تر، یک دیوار شیشه ای مورب دارند. این دیوار شیشه ای به روی یک تراس گشوده خواهد شد و آن ترس نیز رو به سوی غرب منهتن دارد. البته، برای حفظ حریم خصوصی ساکنین، هر تراس فقط به یک واحد تعلق دارد.

ساختمان Corte

ساختمان Corte
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *