پرش به محتوا
آپارتمان های Curtain Call

آپارتمان های Curtain Call ؛ پرده ی سفیدی بر یک شهر خاکستری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : آپارتمان های Curtain Call  در گویانگ – سی (GOYANG-SI)، یکی از شهرهای کشور کره جنوبی (South Korea) ساخته شده اند. وظیفه ی طراحی و اجرای این مجموعه ی مسکونی 342 متر مربعی بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Todot بود. البته، جالب است بدانید که شهروندان گویانگ سی، این ساختمان را پرده ی سفید می نامند. چرا که درست مثل یک پرده ی سفید بزرگ، حضور خود را به پهنه ی شهر تحمیل کرده است. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های طراحی آپارتمان های Curtain Call  مهمان کنیم. پس لطفا با ما همراه باشید.

آپارتمان های Curtain Call

آپارتمان های Curtain Call

آپارتمان های Curtain Call

 

سلسله مراتب آپارتمان های Curtain Call

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که در مجتمع Curtain Call، هم آپارتمان های مسکونی جانمایی شده اند و هم چند کافه و واحد تجاری کوچک دیگر! بگذارید سلسله مراتب این ساختمان مسکونی را دقیق تر توصیف کنیم. به عنوان نمونه، در طبقه ی همکف Curtain Call یک کافه و چهار واحد مسکونی جانمایی شده اند. البته، هر کدام از این واحدها، دو اتاق خواب دارند.

آپارتمان های Curtain Call

آپارتمان های Curtain Call

آپارتمان های Curtain Callآپارتمان های Curtain Call

 

 

نمای ساختمان Curtain Call

نمای مجتمع  Curtain Call در تسلط پنجره هایی بلند و باریک است. در حقیقت، تیم معماران این پروژه می خواستند که از مسیر این پنجره ها، نور طبیعی و هوای تازه را به میهمان دائمی ساکنین هر واحد تبدیل کنند. از سوی دیگر، یکی از خلاقانه ترین تمهیدهای تیم معماران در حوزه ی دسترسی به هر واحد مسکونی رقم خورده است. این ساختمان مسکونی، فقط سه طبقه دارد. پس تیم معماران تصمیم گرفتند که به جای آسانسور، یک راه پله ی سفید عظیم را جایگزین کنند. به این ترتیب، هر کدام از ساکنین آپارتمان های Curtain Call پس از بالا رفتن از پله های مرکزی مشترک طبقه ی همکف، می توانند وارد واحد خود شوند.

آپارتمان های Curtain Call

آپارتمان های Curtain Call

احتمالا شما هم با ما موافقید که در سایتی که از سه طرف توسط همسایگان خود محاصره شده است، برآورده کردن نیاز پارکینگ کمی سخت است. پس معماران Todot تلاش کردند که جایگزینی مناسب را برای غلبه بر محدودیت ها ارائه کنند. در همین راستا، پارکینگ مجموعه با کافه تلفیق شد. در کنار آن ها هم یک حیاط کوچک جای گرفت. این حیاط، می تواند به مکانی برای تجمع جمعی از ساکنین محلی تبدیل شود.

آپارتمان های Curtain Call
پلان طبقه همکف

 

آپارتمان های Curtain Call
مقطع

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *