موزه هنر داتونگ ؛ ساختمانی برای آینده

موزه هنر داتونگ
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 23 دی 1400تعداد بازدید : 48 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : موزه هنر داتونگ، یکی از جدیدترین مقاصد فرهنگی کشور چین (China) به شمار می آید. در اینجا، مجموعه ی ارزشمندی از نقاشی های رنگ روغن هنرمندان محلی و ملی چین گردآوری شده است. وظیفه ی طراحی و اجرای این ساختمان فرهنگی – هنری بر دوش معمارانی از کمپانی معماری Foster + Partners بود. آن ها این فضای 32000 متر مربعی را در اوایل سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. حالا دیگر موزه هنر داتونگ یکی از چهار ساختمان اصلی جانمایی شده در مرکز شهر داتونگ است. ارزش، اهمیت و اعتبار این موزه به حدی است که می توان آن را به عنوان قطب جدیدی برای پروراندن صنایع خلاق در منطقه به شما معرفی کرد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین مشخصات زبان معماری موزه هنر داتونگ آشنا کنیم. پس لطفا با ما همراه باشید.

موزه هنر داتونگ

موزه هنر داتونگ
موزه داتونگ

موزه هنر داتونگ

 

نگاهی به فرم موزه هنر داتونگ

فرم ساختمان موزه هنر داتونگ، کاملا مجسمه ای است! اگر به تصاویر منتشر شده از این پروژه با دقت نگاه کنید، تصور خواهید کرد که مجموعه ای از اهرامِ به هم پیوسته سر از خاک برآورده اند و به سوی آسمان چین قد کشیده اند. اما این سایت 32000 متر مربعی فقط در انحصار گالری ها و نمایشگاه ها نیست. معماران Foster + Partners مجموعه ای از کاربری های مکمل را در ساختمان موزه داتونگ جانمایی کرده اند. از این میان می توان به گالری کودکان، کتابخانه ی رسانه های محلی و آرشیو و انبار هنرهای دستی منطقه ی داتونگ اشاره کرد.

موزه هنر داتونگ

موزه هنر داتونگ
فضاهای داخلی موزه داتونگ

 

مروری بر زبان معماری پروژه طراحی موزه هنر داتونگ

لوک فاکس، مدیر استودیو Foster + Partners در مورد این پروژه می گوید: «ما فرض را بر این گذاشتیم که موزه هنر داتونگ در آینده ای نزدیک به اتاق نشیمن شهر بدل می شود.» در حقیقت، هدف اصلی مدیران و معماران پروژه موزه داتونگ ایجاد فضایی مناسب برای برقراری ارتباط و تعامل در بین شهروندان بود. این تمایل، در دکوراسیون و معماری داخلی ساختمان نیز بازتاب یافته است. بگذارید شرایط حاکم بر فضاهای داخلی موزه هنر را بهتر توصیف کنیم. اینجا همه چیز در اوج انعطاف پذیری قرار دارد. تمامی فضاها، به خصوص فضای گالری اصلی موزه هنر در نهایت سخاوتمندی طراحی شده اند. به همین دلیل، فضا برای نمایش آثار هنری در مقیاس بزرگ و همچنین برای پرفورمنس آرت و رویدادهای مشابه، بسیار مناسب به نظر می رسند.

موزه هنر داتونگ

موزه هنر داتونگ
طراحی داخلی موزه داتونگ

می توان ادعا کرد که زبان معماری و طراحی پروژه موزه هنر داتونگ، به طرز شگفت انگیزی کارآمد می باشد. برای اثبات این ادعا باید به نورگیری های ساختمان اشاره نمود. این نورگیرها در جهت شمال و شمال غربی مستقر شده اند. به همین دلیل، می توانند حجم مناسبی از نور طبیعی را به فضاهای داخلی هدایت کنند. ناگفته پیداست که چنین شرایطی ضامن بهینه سازی محیط برای نمایش آثار هنری است. از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که این موزه، برای آینده طراحی شده است. به همین دلیل، پویایی، مهم ترین عنصر و تاثیرگذارترین مشخصه ی آن به شمار می آید.

موزه هنر داتونگ
پلان پشت بام

 

موزه هنر داتونگ
پلان

 

موزه هنر داتونگ
مقطع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 12 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
10

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
14:00ساعت
712

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1558

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2235

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1908

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1171

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
20:00ساعت
2370