پرش به محتوا
داروخانه Del Rio

داروخانه Del Rio ؛ طراحی خاص یک فضای پزشکی – بهداشتی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : داروخانه Del Rio در پورتو بایارتا (Puerto Vallarta) یکی از شهرهای کشور مکزیک (Mexico) ساخته شده است. این واحد تجاری، 77 متر مربع مساحت دارد و حاصل هنرمندی و خلاقیت تیمی از معماران استودیوی Guey می باشد. پروژه Del Rio، برآمده از قلب اصول معماری سنتی مکزیک است. فضاهای داخلی و خارجی آن آراسته به رنگ های شاد، پر زرق و برق و حتی غیرمعمول هستند. با این وجود، توانسته اند ترکیبی را خلق کنند که به مراجعان یک واحد پزشکی – درمانی احساس آرامش هدیه دهد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را از زاویه ای نزدیک، با مهم ترین ویژگی های طراحی داروخانه Del Rio آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

داروخانه Del Rio

داروخانه Del Rio
داروخانه Del Rio

داروخانه Del Rio

نمای بیرونی داروخانه Del Rio، چیزی جدای از محیط اطرافش نیست. به زبان ساده تر، این نما در تلاش است که با محیط اطراف خود ترکیب شود. شما می توانید تلاش های تیم معماران را با نگاهی به بافت نما، رنگ های به کار رفته در آن، و متریالی که به نمای داروخانه فرم بخشیده اند، درک کنید. از سوی دیگر، تیم معماران توضیح می دهند که استراتژی طراحی نما را براساس علاقه و میل قلبیشان به شادی و روح انگیزی ساختمان ها چیده اند. آن ها نمی خواستند که داروخانه به یکنواختی فضای شهر و ایجاد بی حالی در مراجعان منجر شود.

داروخانه Del Rio

داروخانه Del Rio
فضاهای داخلی داروخانه Del Rio

داروخانه Del Rio

رنگ های به کار رفته در نمای ساختمان داروخانه می توانند نظر عابران را در یک نگاه جلب کنند. این تمهید هوشمندانه، منجر به ایجاد یک نشانه ی شهری جدید برای پورتو بایارتا شده است. از سوی دیگر، یکی از مهم ترین عناصر به کار رفته در نمای این داروخانه، یک پنجره ی بزرگ است. این پنجره می توانند زندگی جاری در فضاهای داخلی Del Rio را به عابرین پیاده نشان داد. علاوه بر این، به خاطر طراحی خاص و بهره مندی اش از حداکثر نور در شب و روز، می توان آن را به عنوان بیلبورد تبلیغی داروخانه نیز در نظر گرفت.

داروخانه Del Rio

داروخانه Del Rio
نمایی از داروخانه Del Rio

داروخانه Del Rio

فضاهای داخلی داروخانه به دو منطقه ی عمومی و خصوصی تقسیم شده اند. منطقه ی خصوصی با رنگ آبی طراحی شده است. در مقابل، منطقه ی عمومی را داریم که آراسته به رنگ زرد است. تیم معماران این پروژه، آشپزخانه را با رنگ های خنثی طراحی نموده اند. اما برای سازماندهی مطب پزشکی که در Del Rio مستقر است، از رنگی به جز سفید، سود نجستند!

داروخانه Del Rio
ارتفاع

 

داروخانه Del Rio
اگزونومتریک

 

داروخانه Del Rio
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.