روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

کلینیک درماویژن ؛ تصویری معاصر از یک کهن الگوی معماری

کلینیک درماویژن
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 28 تیر 1400تعداد بازدید : 242 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کلینیک درماویژن در نوار بیرونی کلوژ – نپوکا (Cluj-Napoca)، یکی از شهرهای کشور رومانی (Romania) ساخته شد. این ساختمان پزشکی، 943 مترمربع مساحت دارد و توسط معمارانی از شرکت معماری Vlad Sebastian Rusu طراحی و اجرا شده است. شاید باید این مجموعه ی پزشکی را ترکیبی از معماری خانه های کوچک تاریخی و باغ ها و مجتمع های آموزشی دانست. در این پروژه، عناصر و فضاهای مختلفی نظیر اتاق های جراحی پلاستیک و سایر فضاهای مورد نیاز یک کلینیک تخصصی پوست به چشم می خورد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی کلینیک درماویژن آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

کلینیک درماویژن

کلینیک درماویژن
کلینیک درماویژن

کلینیک درماویژن

کلینیک درماویژن از هم نشینی چندین فضاهای عمومی و نیمه عمومی تشکیل شده است. بد نیست بدانید که سایت این پروژه در مجاورت کانال آبی Mill قرار دارد. این همسایگی، تیم معماران را بر آن داشت که در طرح خود، به ایجاد فضاهای باز توجه بیشتری داشته باشند. هدف آن ها، کشف و بهره برداری از کانال بود؛ پس آن را به نقطه ی کانونی طرحشان تبدیل کردند. و اینگونه بود که حیاط عمومی کلینیک متولد شد.

کلینیک درماویژن

کلینیک درماویژن
نمای کلینیک درماویژن

کلینیک درماویژن

زبان معماری این پروژه، به دنبال حفظ و اشاعه ی ارزش های ذاتی میراث معماری رومانی است. یکی از عناصر ثابت و تکرار شونده در تاریخ معماری این کشور، عنصر رواق است. این عنصر، در طرح تیم معماران کمپانی Vlad Sebastian Rusu نیز نقشی مهم و برجسته دارد. به عنوان نمونه، شما می توانید آن را در فضای انتقالی بین حیاط ساختمان کلینیک و خیابان مشاهده کنید. به علاوه، این سیستم می تواند دسترسی به کانال آبی را فراهم کند. از سوی دیگر، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که حیاط در تمامی ساعات روز، در دسترس شهروندان می باشد.

کلینیک درماویژن

کلینیک درماویژن
موقعیت کلینیک درماویژن

کلینیک درماویژن

سقف کلینیک درماویژن براساس اصول و قوانین مربوط به حفاظت از بناهای تاریخی رومانی طراحی شده است. تیم معماران این پروژه، تصمیم گرفتند که آن را با کمک متریالی ساده، مقرون به صرفه، اما پایدار طراحی کنند. به این ترتیب، روند پیر شدن ساختمان تا حد ممکن، کند خواهد شد. ساده بگوییم، ساختار فلزی ساختمان کلینیک را متریال سنگ آهنگ تکمیل می کند. به این ترتیب، می توان انتظار داشت که نمای خارجی ساختمان، همچون فضاهای داخلی آن، توجه شهروندان کلوژ – نپوکا را به خود جلب نماید. تصویر کلینیک درماویژن، تصویری از یک کل منسجم و یک کهن الگوی منطبق با معیارهای قرن حاضر است!

کلینیک درماویژن
ارتفاع

 

کلینیک درماویژن
پلان همکف

 

کلینیک درماویژن
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + پنج =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565