روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

کتابخانه Dornbirn ؛ پناهگاه امن و دانایی آفرین یک شهر

کتابخانه Dornbirn
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 26 دی 1400تعداد بازدید : 317 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کتابخانه Dornbirn در شهری به همین نام (Dornbirn – درن بیرن) ساخته شده است. بد نیست بدانید که درن بیرن، یکی از شهرهای استان فورآرلبرگ کشور اتریش (Austria) می باشد و چیزی در حدود 45 هزار نفر جمعیت دارد. به هر روی، ساختمان این کتابخانه ی عمومی، 1610 متر مربع مساحت دارد. مسئولیت طراحی و اجرایش هم بر بعهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Christian Schmoelz بوده است. آن ها می خواستند که ساختمان جدیدترین کتابخانه ی عمومی شهر را به مکانی ایده آل برای مطالعه، زبان آموزی و کاوش در جدیدترین متدهای تحقیق و پژوهش تبدیل کنند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین جنبه های این پروژه ی فرهنگی آشنا کنیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

کتابخانه Dornbirn

کتابخانه Dornbirn
کتابخانه Dornbirn

کتابخانه Dornbirn

 

مروری کلی بر پروژه طراحی و اجرای کتابخانه شهر Dornbirn

پیش تر اشاره کردیم که مسئولیت طراحی و اجرای ساختمان کتابخانه Dornbirn برعهده ی تیمی از معماران کمپانی Christian Schmoelz بود. اما لازم است بدانید که آن ها در این مسیر تنها نبودند. معماران کمپانی Untertrifaller در حوزه ی طراحی داخلی به یاری تیم Schmoelz شتافتند. میزان موفقیت طرح نهایی کتابخانه به حدی زیاد بود که آندره هافمن، شهردار درن بیرن آن را به عنوان نقطه ی عطفی در تاریخ فرهنگ و آموزش شهر معرفی کرد.

کتابخانه Dornbirn

کتابخانه Dornbirn
نمای کتابخانه Dornbirn

کتابخانه Dornbirn

ساختمان سه طبقه ی کتابخانه، فرمی بیضی مانند دارد. می توان این انتخاب هوشمندانه را مهم ترین دلیل درخشش ساختمان دانست. می پرسید چرا؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش، بهتر است چشمانتان را ببندید و یک ساختمان بیضی شکل را در میان خیل عظیمی از ساختارهای مستطیلی تصور کنید! اما این تنها نقطه تمایز ساختمان کتابخانه نیست. نمای آن، مهم ترین دلیل درخشش مجموعه است. به تصاویر منتشر شده از پروژه با دقت نگاه کنید! می توانید 8000 کتاب سرامیکی ای که بر نمای ساختمان جاخوش کرده اند را ببنیید؟

کتابخانه Dornbirn

کتابخانه Dornbirn
فضاهای داخلی کتابخانه Dornbirn

 

نگاهی به پالت متریال و اولویت های طراحی ساختمان کتابخانه Dornbirn

شبکه ی سرامیکی جای گرفته بر نمای کتابخانه Dornbirn، بر روی یک قاب فولادی سوار شده است. تیم معماران در خصوص این طرح منحصر به فرد به خبرنگاران گفته اند: «قفسه‌ های کتاب، الهام بخش اصلی ما در طراحی چنین ساختاری بودند!» اما توجه به مسائل زیست محیطی، از مهم ترین مسائل پیرامون این پروژه به شمار می آید. تیم معماران می خواستند نمودهای این توجه صادقانه را در نمای مجموعه نیز نشان دهند. به همین دلیل، چارچوب پنجره های عریض و طویل کتابخانه Dornbirn را با کمک متریال چوب و آلومینیوم طراحی کردند. به علاوه، لازم است اشاره کنیم که شیشه های به کار رفته در این ساختمان، همگی از نوع سه جداره هستند. پس میزان هدر رفت انرژی هم به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

کتابخانه Dornbirn
پلان طبقه اول
کتابخانه Dornbirn
پلان همکف
کتابخانه Dornbirn
مدل

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + ده =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565