روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

عبادتگاه زمین ؛ پنجره ای رو به رویای همزیستی مسالمت آمیز

عبادتگاه زمین
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 2 بهمن 1400تعداد بازدید : 288 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروعبادتگاه زمین در مرز بین یک طرح توسعه ی مسکن روستایی و یکی از شهرهای کوچک منطقه یوکاتان، واقع در کشور مکزیک (Mexico) ساخته شده است. در حقیقت، چون نیک بنگرید در خواهید یافت که این پروژه بخشی از همان طرح توسعه ی روستایی به شمار می آید. چرا که عبادتگاه به محلی برای ملاقات هفتگی همه ی ساکنین منطقه تبدیل شده است. از سوی دیگر، جالب است بدانید که این ساختمان همانقدر که یک عنصر مرزی است، بخشی از پیکره ی طبیعت نیز به شمار می آید. مسئولیت طراحی عبادتگاه بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Cabrera بود. آن ها این پروژه ی مذهبی – اجتماعی را در اواسط سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین جنبه های این ساختمان مهمان کنیم.

عبادتگاه زمین

عبادتگاه زمین
عبادتگاه زمین

عبادتگاه زمین

 

آشنایی با ریشه ها و زمینه های عبادتگاه زمین

عبادتگاه زمین، کلیسایی کوچک است که مدیران آن افرادی محلی با اعتقادات مذهبی مختلف هستند. اما این افراد، یک هدف مهم و عمده داشتند. آن ها می خواستند که محلی برای تامل، دعا، سکوت و همچنین برقراری رابطه ی درونی با طبیعت را در اختیار داشته باشند. ورود به این عبادتگاه کوچک از مسیر یک چارچوب بتنی ممکن می شود. این چارچوب بر یک شیب تند و قرار گرفتن در میانه ی درختانی پر شاخ و برگ جای گرفته است. پس می تواند تصور سفر به اعماق زمین را در ذهن رهروان زمین زنده کند. از سوی دیگر، شیارهای این چارچوب، لایه هایی از زمان را نمایندگی می کنند. به زبان ساده تر، شما از زمان و زمین می گذرید تا به پناهگاه امنی برسید که در آن تنها صدای طبیعت، سکوت را خواهد شکست.

عبادتگاه زمین

عبادتگاه زمین
نمایی از عبادتگاه زمین

عبادتگاه زمین

مروری بر مهم ترین عناصر پروژه طراحی عبادتگاه زمین

اصلی ترین عنصر فضاهای داخلی این عبادتگاه کوچک، محراب آن است. محراب عبادتگاه زمین با کمک متریال چوب سازماندهی شده است. در دو سوی آن هم دو ردیف نیمکت چوبی، مسئولیت قاب بندی این ترکیب ساکن و ساکت را بر عهده گرفته اند. اما حدس می زنید که دومین ستاره ی درخشان فضاهای داخلی این کلیسای کوچک چه باشد؟ به تصاویر منتشر شده از پروژه با دقت نگاه کنید. دروازه ی بزرگی را در آن سوی محراب می بینید؟ این پنجره (یا همان دروازه) رو به فضاهای سبز باز می شود. به همین دلیل، به پنجره ای رو به بهشت معروف شده است. این ساختمان می تواند شهروندان یوکاتان را از زمین و قیل و قال این جهانی جدا و به دنیایی سرشار از آرامش و سکوت هدایت کند.

عبادتگاه زمین
فضاهای داخلی عبادتگاه زمین

عبادتگاه زمین

عبادتگاه زمین
پلان

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565