پرش به محتوا
خانه Echo Canyon

خانه Echo Canyon ؛ بهشتی که در قلب بیابان ظهور کرده است

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Echo Canyon در حومه ی فینیکس (Phoenix) ساخته شده است. یعنی در یکی از شهرهای زیبای کشور آمریکا (USA). این اقامتگاه مسکونی جذاب و منحصر به فرد، 362 متر مربع مساحت دارد و توسط شرکت معماری Kendle طراحی و اجرا شده است. اگر به تصاویر منتشر شده از این پروژه نگاه کنید، با حجمی هندسی اما ساده مواجه خواهید شد. در حقیقت، ساختار خانه را زوایایی نرم و منحنی هایی نرم تر تشکیل داده اند. از سوی دیگر، ساکنین Echo Canyon می توانند به تماشای مناظر کوهستان باشکوه Camelback بنشینند. در ادامه ی این مطلب، شما را با جزئیات طراحی اقامتگاه مسکونی Echo Canyon آشنا خواهیم کرد. پس تا انتهای این سفر هیجان انگیز، با ما همراه باشید.

خانه Echo Canyon

خانه Echo Canyon
خانه Echo Canyon

 

زبان معماری خانه Echo Canyon

این پروژه، پرچمداری شایسته و بی رقیب برای طراحی شفاف و ایهام آلود است. در واقع، شاید بهتر باشد اگر بگوییم که خانه Echo Canyon یک مستر کلاس برای این سبک از طراحی است. دیوارهای منحنی شکل و قوس دار ساختمان، در ساعات مختلف روز، نور طبیعی را به گوشه و کنار فضاهای داخلی خواهند رساند. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که یک حیاط هم در این پروژه حضور دارد. آن هم حیاطی که آراسته به درختان یوکای آمریکایی و گیاه آگاوه است.

خانه Echo Canyon

خانه Echo Canyon

خانه Echo Canyon
نمایی از خانه Echo Canyon

 

ساختار اقامتگاه مسکونی Echo Canyon

به محض ورود به این اقامتگاه مسکونی، با یک سرسرای شگفت انگیز و یک اتاق نشیمن دوست داشتنی مواجه خواهید شد. جالب است بدانید که این دو بخش، در محاصره ی پنجره هایی عریض و طویل قرار دارند. پنجره هایی کشویی Echo Canyon می توانند مناظر خارق العاده ی طبیعت فینیکس را در قاب خود ثبت نمایند. از سوی دیگر، یک نورگیر خطی باریک هم در سوی مقابل این فضا جانمایی شده است. اما هیچ کدام از این ها، ستاره ی اتاق نشیمن نیستند. اگر به تصاویر دقت کنید، سقفی از جنس صنوبر داگلاس را خواهید دید. این سقف از میانه ی نشیمن آغاز می شود و تا تراس خانه ادامه می یابد. می توان گفت که سقف صنوبر Echo Canyon در نقش عنصر متحدکننده ی فضاهای داخلی و خارجی ظاهر شده است.

خانه Echo Canyon

خانه Echo Canyon

خانه Echo Canyon
حیاط خانه Echo Canyon

تراس خانه Echo Canyon نیز در نوع خود منحصر به فرد و تماشایی است. این تراس در معرض بیشترین میزان تابش نور خورشید است. از آنجایی هم که به اندازه ی کافی وسیع هست، می تواند به راحتی میزبان جمع دوستان و اعضای خانواده باشد. کمی آن سو تر نیز حیاط خانه قرار گرفته است. بهشتی برای کودکان، با پس زمینه ای بیابانی. ستاره ی درخشان حیاط خانه، یک منقل زمینی است؛ عنصری که هم گرمابخش است و هم اشتها آور!

خانه Echo Canyon
پلان

 

خانه Echo Canyon
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *