پرش به محتوا
خانه El Almendral

خانه El Almendral ؛ نمایش اوج شکوه معماری روستایی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : El Almendral یک خانه ی روستایی است. این واحد مسکونی، از سال 2014 میلادی در آغوش درختان متراکم و سرسبز حومه ی انویگادو (Envigado)، یکی از شهرهای کشور کلمبیا (Colombia) جا خوش کرده است. این خانه 392 متر مربع مساحت دارد. کار طراحی و اجرایش هم با همکاری دو کمپانی معماری به نام های ALSE Taller و Luz Marina Restrepo Pérez پیش رفت. مهم ترین ویژگی این خانه، داشتن یک چشم انداز پانوراما به دره ای لبریز از گیاهان گرمسیری است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی خانه El Almendral آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً با ما همراه باشید.

خانه El Almendral

خانه El Almendral
خانه El Almendral

این پروژه هم مثل بسیاری دیگر از پروژه های معماری، با چالش های بسیاری همراه شد. یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی معماران خانه El Almendral، حفظ محیط طبیعی جنگل های انویگادو بود. چرا که مالکین خانه در این مورد به تیم معماران پروژه هشدارهای زیادی داده بودند. آن ها نمی خواستند به هیچ وجه، هیچ آسیبی به محیط زیست وارد کنند. در نهایت، خانه El Almendral با کمک متریال آجر، در هر دو رنگ تیره و روشن، چوب، سنگ های محلی و صد البته، بتن سازماندهی شد.

خانه El Almendral

خانه El Almendral
فضاهای داخلی خانه El Almendral

در این خانه فضاهای خصوصی و خانوادگی زیادی جانمایی شده است. در بالاترین طبقه ی El Almendral اتاق های نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه به چشم می خورند. البته، در کنار اینها، دو فضای هیجان انگیز دیگر هم جانمایی شده اند: یک حمام ترکی و یک سالن بدنسازی. از سوی دیگر، در کنار این فضاهای خانوادگی و دلنشین، یک تراس وسیع و آرامش بخش، رو به طبیعت سبز منطقه قرار دارد. طبقه ی نخست خانه هم فضایی خصوصی، دنج و لبریز از سکوت و آرامش است. در این طبقه، اتاق های خواب، کار و مطالعه جای دارند. به لطف هوشمندی و خلاقیت تیم معماران این پروژه، هندسه ی خانه طوری طراحی شده است که نور طبیعی را به تمام زوایای فضاهای داخلی برساند. پس می توان با اطمینان گفت که در این خانه مشکلی به نام تامین نور طبیعی وجود نخواهد داشت.

خانه El Almendral

خانه El Almendral
نمایی از خانه El Almendral

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، تراس های جذاب این خانه مناظر دلپذیری را قاب می گیرند. از باغ های اقاقیا گرفته تا درختان بومی کلمبیا با گل های زردشان. هر چند، همه ی این ها را می توانید با نشستن در مقابل پنجره های متعدد خانه هم تماشا کنید.

خانه El Almendral
پلان

 

خانه El Almendral
مدل

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *