پرش به محتوا
مدرسه Esperimetro

مدرسه Esperimetro ؛ معماری در خدمت بهبود کیفیت آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : مدرسه Esperimetro توسط بنیاد کودکان Reggio و با هدف بهبود کیفیت امکانات آموزش عمومی در اودینه (Udine) یکی از شهرهای کشور ایتالیا (Italy) ساخته شده است. کار طراحی و اجرای این پروژه ی آموزشی بر عهده ی شرکت معماری AUT AUT بود. آن ها این ساختمان 82 متر مربعی را در سال جاری میلادی (2021) به بهر برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین جزئیات طراحی مدرسه Esperimetro آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

مدرسه Esperimetro

مدرسه Esperimetro
مدرسه Esperimetro

مدرسه Esperimetro

استراتژی طراحی تیم معماران کمپانی AUT AUT بر اساس طبیعت و الگوهای طبیعی چیده شده است. در واقع، ادعای گزافی نیست اگر بگوییم که طبیعت به معلم معماران این پروژه تبدیل شد. والدین کودکان در حال تحصیل می توانند اطمینان داشته باشند که Esperimetro مدرسه ای کاملا تجربه پذیر است. فضاهای داخلی این ساختمان آموزشی، پویا هستند و میل به تحرک و کاوش را در وجود دانش آموزان زنده و شعله ور می گردانند.

مدرسه Esperimetro
کلاس های مدرسه Esperimetro

مدرسه Esperimetro

فضاهای داخلی مدرسه با کمک دیوارهایی از جنس چوب از همدیگر جدا شده اند. در حقیقت، متریال چوب بازیگر نقش اصلی این پروژه به شمار می آید. از صندلی ها گرفته تا ویترین، کتابخانه و انباری های مدرسه، همه و همه با کمک چوب ساخته شده اند. از میان مهم ترین فضاهای جانمایی شده در Esperimetro نیز می توان به اتاق تئاتر، اتاق تمرین مطالعه و خواندن، اتاق تمرین موسیقی، فضای گیاه شناسی و کارگاه های پرورش خلاقیت اشاره کرد.

مدرسه Esperimetro

مدرسه Esperimetro

تیم معماران این پروژه ی جذاب و تماشایی، تلاش زیادی کردند تا بتوانند انعطاف پذیری فضاهای داخلی را به حداکثر برسانند. البته نگران نشوید! این افزایش انعطاف پذیری با کاهش محرمیت فضاها همراه نشده است. هیچ کدام از کلاس ها و اتاق های این مدرسه برای همسایگان خود آلودگی صوتی یا بصری ایجاد نخواهند کرد. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، پویایی فضاهای داخلی این مدرسه، در بالاترین سطح خود قرار دارد. اما این افزایش پویایی به قیمت پایین آمدن تمرکز دانش آموزان حاصل نشده است.

مدرسه Esperimetro
طرح اگزونومتریک

 

مدرسه Esperimetro
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.