پرش به محتوا
خانه اکالیپتوس

خانه اکالیپتوس ؛ قلمرویی برای گفتگو با طبیعت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو :  امروز در کنار شما به شهر سانت بی د یبرگات (San Baudilio de LIobregat) واقع در کشور اسپانیا (Spain) سفر خواهیم کرد. پروژه ای که ما را به این سفر می کشاند، خانه اکالیپتوس است. این خانه 396 متر مربع مساحت دارد و توسط شرکت معماری Nexe طراحی و اجرا شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های خانه اکالیپتوس آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

خانه اکالیپتوس

خانه اکالیپتوس

خانه اکالیپتوس

خانه اکالیپتوس

بتن، اصلی ترین متریالی که در جریان ساخت خانه اکالیپتوس به کار رفته است! همانطور که احتمالا بسیاری از شما بر این نکته آگاه هستید، بتن ماده ی انعطاف پذیری به شمار می آید. این خصوصیت، به معماران کمپانی Nexe فرصت طراحی فضایی کاملا متناسب با نیازهای عملکردی مالکین را عطا کرده است.

خانه اکالیپتوس
اسکیس

 

خانه اکالیپتوس
اسکیس

 

خانه اکالیپتوس

پیش از هر چیز، بهتر است به فرم ظاهری این واحد مسکونی اشاره کنیم. خانه اکالیپتوس، یک حجم ساختمانی ساده و مستطیل شکل است که رو به جنوب دارد. بد نیست بدانید که این خانه در یکی از حومه های شهر سانت بی د یبرگات واقع شده است. و درست به همین دلیل، از چشم اندازی طبیعی و بکر برخوردار است.

خانه اکالیپتوس

خانه اکالیپتوس

خانه اکالیپتوس

فضاهای عملکردی این خانه در سه طبقه سازماندهی شده اند. پایین ترین طبقه ی خانه اکالیپتوس، فضایی عمومی به شمار می آید. یک گاراژ، چند انباری در اندازه های کوچک و متوسط و یک راه پله در این فضا به چشم می خورند. در عوض، طبقه ی اول خانه، محیطی برای هم نشینی تمامی اعضای خانواده است. جالب است بدانید که می توان از مسیر حیاط پشتی، به طور مستقیم وارد طبقه ی اول خانه شد.

خانه اکالیپتوس

خانه اکالیپتوس

خانه اکالیپتوس

یکی از بارزترین عناصر فضایی در طبقه ی نخست خانه اکالیپتوس، تراسی است مشرف به خیابان مجاور این واحد مسکونی! علاوه بر این، آشپزخانه، اتاق نشیمن و یک اتاق خواب نیز در این طبقه جانمایی شده اند. طبقه ی دوم خانه اکالیپتوس باقی اتاق های خواب مورد نیز اعضای خانواده را در خود جای داده است. این طبقه را، که در پشت سایت قرار گرفته است، می توان خصوصی ترین بخش خانه دانست.  آنچنان که از شواهد برمی آید، گفتگوی بین فضاهای داخلی و خارجی خانه اکالیپتوس در شفاف ترین و رساترین حالت خود قرار دارد.

خانه اکالیپتوس
پلان

 

خانه اکالیپتوس
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.