روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

مرکز اسپال اروپا ؛ همنوایی زبان معماری معاصر و علوم مدرن

مرکز اسپال اروپا
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 18 اسفند 1400تعداد بازدید : 315 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : مرکز تحقیقات بین المللی ESS را می توان به عنوان قدرتمند ترین منبع نوترون در جهان به شما معرفی کرد. این مرکز در لوند، یکی از شهرهای کشور سوئد واقع شده است. اما آنچه که توجه ما را به سوی خود جلب نموده، پیشگام شدن ESS در طراحی و ساخت یک مرکز تحقیقات چند منظوره است. این مرکز بر روی فرآیند اسپال تمرکز دارد. فرآیندی که در آن، نوترون های تولید شده از طریق پوسته پوسته شدن به دانشمندان امکان مطالعه ی مواد در سطوح اتمی و مولکولی را هدیه خواهند داد. مسئولیت طراحی و اجرای مرکز اسپال اروپا بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Buro Happold بود. البته، این کمپانی را تیمی از معماران Henning Larsen نیز همراهی می کردند. در ادامه ی مطلب، مروری خواهیم داشت بر زبان معماری مرکز اسپال اروپا! پس لطفاً با ما همراه باشید.

مرکز اسپال اروپا

مرکز اسپال اروپا
مرکز اسپال اروپا

مرکز اسپال اروپا

 

آشنایی با ساختار مرکز اسپال اروپا

پیش تر اشاره کردیم که فرآیند اسپال، امکان بررسی مواد در سطح اتمی و مولکولی را در اختیار دانشمندان قرار خواهد داد. اما احتمالاً با خودتان بپرسید که این فرآیند برای کدام یک از شاخه های علم مفید و مناسب خواهد بود؟ پاسخ این سوال، ساده اما بسیار گسترده است. زمینه های مختلفی از تحقیقات محیط زیستی گرفته تا حوزه ی انرژی و حتی باستان شناسی می توانند از فواید فرآیند اسپال بهره مند شوند.

مرکز اسپال اروپا یک سازه ی فولادی و بسیار مقاوم است. در عین حال، تیم معماران پروژه تلاش کردند که انعطاف پذیری ساختمان را به حداکثر برسانند. بر همین اساس، می توان مشاهده کرد که دهانه ها و بازشوهایی بزرگ و منحصر به فرد، به نمای مرکز اضافه شده اند. این دهانه ها و بازشوها می توانند فضاهای داخلی ساختمان را نیز به همدیگر مرتبط و متصل سازند.

مرکز اسپال اروپا

مرکز اسپال اروپا
موقعیت مرکز اسپال اروپا

مرکز اسپال اروپا

 

مهم ترین ویژگی های زبان معماری مرکز اسپال اروپا

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که تیم معماران این پروژه از معیارهای نظارتی دقیقی پیروی می کردند. به عنوان نمونه، سازه ی فولادی مرکز اسپال می تواند تا 7 متر برف را بر روی بام خود تحمل نماید. از سوی دیگر، معماران امیدوارند که این ساختمان در مقابل زلزله های بسیار شدید هم بتواند از خود مقاومت بی نظیری نشان دهد. به علاوه، لازم است به سقف کنسولی 35 متری ساختمان مرکز اسپال نیز اشاره کنیم. این سقف، هویت بصری به یاد ماندنی را به مجموعه بخشیده است.

مرکز اسپال اروپا

مرکز اسپال اروپا
نمایی از مرکز اسپال

 

مرکز اسپال اروپا
مدل
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565