روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه جنگلی ؛ تجسم مفهوم تعطیلات خانوادگی در زبان معماری

خانه جنگلی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 14 دی 1400تعداد بازدید : 463 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه جنگلی (Forest House) در حومه ی کونکو، یکی از شهرهای کشور شیلی واقع شده است. احتمالا توانسته اید حدس بزنید که این خانه، موقعیتی کاملا جنگلی دارد. یعنی از یک سو در میانه ی جنگلی به نام hualles است و از سوی دیگر، فاصله ای اندک با دریاچه ای به نام Colico دارد. مسئولیت طراحی و اجرای خانه جنگلی بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Triangular بود! آن ها این پروژه مسکونی 225 متر مربعی را در اواسط سال 2019 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای گوشه و کنار این خانه ی شگفت انگیز و منحصر به فرد خواهیم برد. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه جنگلی

خانه جنگلی
خانه جنگلی

خانه جنگلی

 

آشنایی با موقعیت و اصول طراحی خانه جنگلی

بد نیست بدانید که سایت این پروژه، فرمی مستطیلی دارد. البته، تیم معماران برای محافظت از درختان جنگل و اجتناب از تحمیل هر گونه تغییر ناخوشایند بر پیکره ی این فضای طبیعی، تصمیمی جدی گرفتند. آن ها، سایت پروژه خانه جنگلی را به دو بخش تقسیم کردند. از سوی دیگر، لازم است اشاره کنیم که کارفرما و معماران این پروژه، هر دو، بر به حداقل رساندن مداخلات محیطی هم نظر بودند. به همین دلیل، این واحد مسکونی را بر روی پایه هایی محکم و استوار جانمایی کردند. به این ترتیب، کف خانه از سطح زمین فاصله گرفت و فرصت رشد گیاهان جنگلی در زیر ساختار آن فراهم شد.

خانه جنگلی

خانه جنگلی
نمایی از ساختار Forest House

خانه جنگلی

 

سازماندهی فضاهای داخلی خانه جنگلی

تیم معماران برای سازماندهی فضاهای داخلی این خانه از دو مفهوم پیروی کردند. اولین و مهم ترین مفهوم، تعطیلات خانوادگی بود. یعنی تیم معماران می دانستند که مالکین خانه فقط در تعطیلات و مناسبت های مهم خانوادگی در این اقامتگاه مسکونی گرد هم می آیند. پس تصمیم گرفتند که فضاهای داخلی را بزرگ اما با امکان استقلال کامل از همدیگر طراحی کنند. برای رسیدن به این هدف نیز از حیاط های داخلی بهره گرفتند. اما حدس می زنید که مفهوم دوم چه بود؟ بگذارید ما به شما بگوییم! ایجاد تطابق و سازگاری در بین کاربردهای فضاهای همجوار! برای اشاره به این مفهوم نیز، فضاهای داخلی خانه در دو سطح تقسیم بندی شدند. از سوی دیگر، تصمیم بر این شد که اتاق های خواب از نور صبحگاهی بهره مند شوند و فضاهای عمومی تر و خانوادگی تر، از نور ظهرگاهی و عصرگاهی تغذیه کنند.

خانه جنگلی

خانه جنگلی
طراحی داخلی Forest House

خانه جنگلی

 

نگاهی به ساختار خانه جنگلی

خانه جنگلی با کمک پایه هایی از جنس متریال بتنی استوار شده است. این پایه هم می تواند شیب زمین را تحت کنترل درآورد و هم کف ساختمان را از رطوبت خاک جنگل محافظت خواهد کرد. اما از بتن که بگذریم، متریال چوب، پرکاربردترین متریال به کار رفته در این خانه است. پانل ها و قاب های چوبی پیش ساخته، نقش مهمی را در کم کردن زمان ساخت و ساز و انطباق هزینه های نهایی با بودجه ی کارفرما ایفا کردند.

خانه جنگلی
پلان

 

خانه جنگلی
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 18 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565