پرش به محتوا
دفتر مرکزی GeoConcept

دفتر مرکزی GeoConcept ؛ ماجرای تولد یک ساختمان دوستدار محیط زیست

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : دفتر مرکزی GeoConcept  در قلب یکی از مناطق مسکونی حومه ی بوداپست (Budapest)، پایتخت کشور مجارستان (Hungry) قرار دارد. اینجا، منطقه ی آرامی است که در گذشته های نه چندان دور، باغ های میوه را در بر گرفته بود. اما حالا، منطقه ای مسکونی و سبز در مرز بوداپست و طبیعت اطرافش به شمار می آید. درست به همین دلیل بود که مدیران کمپانی GeoConcept، دفتر مرکزی خود را به این نقطه از شهر انتقال دادند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که GeoConcept  یک شرکت مهندسی ساختمانی است. مدیران این شرکت بر حوزه ی حفاظت از محیط زیست تمرکز کرده اند. در ادامه ی مطلب، شما را به تماشای مهم ترین جزئیات پروژه طراحی و اجرای دفتر مرکزی GeoConcept   خواهیم برد. پس لطفا تا انتهای این سفر، با ما همراه باشید.

دفتر مرکزی GeoConcept

دفتر مرکزی GeoConcept
دفتر مرکزی GeoConcept

دفتر مرکزی GeoConcept

مالک ساختمان دفتر مرکزی GeoConcept  می خواست که یک ساختمان اداری دو طبقه را در اختیار داشته باشد. برای او، وجود سیستم های زمین گرمایی، بهره مندی از نور طبیعی و مصرف انرژی بسیار کم، اهمیت زیادی داشت. پس تیم معماران Térhálózat نیز استراتژی طراحی این دفتر کار 645 متر مربعی را براساس لیست نیازهای مالک چیدند. در حقیقت، تیم معماران این پروژه می خواستند دفتر مرکزی GeoConcept  را به فضایی انتقالی با حداکثر ارتباط با طبیعت تبدیل کنند. به همین دلیل، اصلی ترین عضو پالت متریال پروژه، سطوح شیشه ای بزرگ است. از سوی دیگر، فضاهای داخلی ساختمان GeoConcept  با پلان هایی باز، آزاد و انعطاف پذیر طراحی شدند. در مرز بین فضاهای داخلی و خارجی نیز با کمک شبکه ای از فولاد گالوانیزه، یک سیستم سایه بان مستحکم و چشم نواز شکل گرفت.

دفتر مرکزی GeoConcept
نمای دفتر GeoConcept

 

دفتر مرکزی GeoConcept

دفتر مرکزی GeoConcept

یکی از جذاب ترین ویژگی های دفتر مرکزی GeoConcept   وجود یک راه پله ی خارجی است. به زبان ساده تر، کارمندان این شرکت می توانند مسیر ورود، خروج و حرکت خود را، خود انتخاب کنند. اگر تمایل داشته باشند، می توانند فضاهای داخلی را برای تردد برگزینند. اگر هم بخواهند، می توانند از راه پله ی خارجی بهره بگیرند و همواره در ارتباطی بی واسطه با طبیعت باشند. از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که مبلمان این دفتر کار معاصر، در اوج انعطاف پذیری طراحی شده اند. به عنوان نمونه، تمامی قفسه ها و میزهای به کار رفته در دفتر کار GeoConcept  در انتهای پایه ی خود، چرخ هایی کوچک دارند. پس کارمندان شرکت می توانند بسته به نیازشان، آن ها را در فضاهای داخلی جا به جا کنند.

دفتر مرکزی GeoConcept
ارتفاع

 

دفتر مرکزی GeoConcept
پلان

 

دفتر مرکزی GeoConcept
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *