پرش به محتوا
خانه GT3

خانه GT3 ؛ تجلی یک سه گانه ی واحد

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه GT3 در حومه ی مادرید (Madrid) ساخته شده است؛ پایتخت و مشهورترین شهر کشور اسپانیا (Spain)! این واحد مسکونی سه طبقه، 800 متر مربع مساحت دارد و حاصل نوسازی یکی از ساختمان های قدیمی شهر است. در حقیقت، چون نیک بنگرید متوجه خواهید شد که در این ساختمان، سه واحد نیمه مستقل و یک باغ مشترک جانمایی شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه ی طراحی و اجرای خانه GT3 آشنا خواهیم کرد. پس در این سفر هیجان انگیز به پایتخت دیدنی کشور اسپانیا، با ما همراه باشید.

خانه GT3

خانه GT3
خانه GT3

کار طراحی و اجرای این خانه بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری BOJAUS بود. آن ها این واحد مسکونی منحصر به فرد، تماشایی و خلاقانه را در اوایل سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. پروژه GT3 مدل جدیدی را برای سازماندهی فضاهای داخلی یک خانه معرفی می کند. هر کدام از طبقات سه گانه ی این ساختمان واحد، می توانند به عنوان یک واحد مستقل نیز عمل کنند. علاوه بر این، این خانه را یک مجموعه تراس محاصره می کند. اگر از دور به GT3 نگاه کنید، از خودتان یک سوال ساده خواهید پرسید. آیا این تراس ها در حال پیمودن ارتفاع ساختمان هستند؟

خانه GT3

خانه GT3
فضاهای داخلی خانه GT3

ساختار خانه GT3 با کمک متریال بتن شکل گرفته است. بد نیست بدانید که بتن نقش مهم و موثری را در پالت متریال فضاهای داخلی نیز ایفا می کند. از سوی دیگر، بهتر است اشاره کنیم که تیرهای به کار رفته در نمای خانه، همگی در سایز XL هستند. به علاوه، دیوارهای هر کدام از طبقات GT3 در جهت متضاد دیوار طبقه ی قبلی جانمایی شده است. تیم معماران BOJAUS این تمهید هوشمندانه را برای اطمینان از ثبات کل ساختمان اتخاذ کردند. در نهایت، باید گفت که نوار مرکزی خانه GT3 بخش های خدماتی این خانه را در خود جای داده است. دو نوار بیرونی هم اتاق های خواب، فضاهای خانوادگی و اتاق نشیمن را در بر گرفته اند.

خانه GT3

خانه GT3
نمای GT3

 

خانه GT3
اگزونومتریک

 

خانه GT3
دیاگرام

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *