روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

برج اوراق بهادار گوسن ؛ نخستین برج بلند زیست محیطی شنژن

برج اوراق بهادار گوسن
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 16 بهمن 1400تعداد بازدید : 335 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : برج اوراق بهادار (Guosen)، حدود 228 متر ارتفاع دارد و یکی از جدیدترین فضاهای عمودی عمومی شنژن، واقع در کشور چین (China) به شمار می آید. مسئولیت طراحی و اجرای گوسن بر عهده ی تیمی از معماران استودیوی معماری Fuksas بود. خلاقیت و هوشمندی تیم فوکساس، پویایی را به اصلی ترین مشخصه ی این برج 60 هزار متر مربعی تبدیل کرده است. به لطف این پویایی، فضاهای داخلی برج گوسن می توانند میزبان مناسبی برای انواع سناریوهای اداری و کاری باشند. در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که مهم ترین جنبه های طراحی این ساختمان عمومی بلندمرتبه را با شما در میان بگذاریم. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

برج اوراق بهادار گوسن

برج اوراق بهادار گوسن
برج اوراق بهادار گوسن

برج اوراق بهادار گوسن

 

نگاهی به ساختار و زبان معماری برج اوراق بهادار گوسن

بد نیست بدانید که در میانه ی سایت این پروژه، یک فضای خالی گنجانده شده است. ما به شما می گوییم که این فضای خالی، برای تیم معماران اهمیت زیادی داشت! اما حدس می زنید که این اهمیت، چطور در زبان معماری ساختمان بازتاب یافته است؟

برج اوراق بهادار گوسن
تصویری از برج اوراق بهادار گوسن

برج اوراق بهادار گوسن

اهمیت فضای خالی موجود در سایت پروژه برج گوسن را می توان با نگاهی به نمای شیشه ای ساختمان درک کرد. بازی بین توده ی ساختمانی و نمای شیشه ایش با فضای خالی مقابل آن، می تواند تنش های جذاب و دلپذیری را ایجاد کند. می پرسید چطور؟ بگذارید ماجرا را با زبانی ساده تر برایتان توصیف کنیم! فضاهای عمومی، لابی ها و باغ های آسمانی برج اوراق بهادار گوسن در ارتباطی نزدیک با فضای خالی سایت هستند. این پیوند تنگاتنگ می‌ تواند جریان هایی از نور، سایه و حتی فعالیت را سازماندهی نماید و به هر چه بیشتر شدن پویایی بنا کمک کند. شاید بتوان این پیوند را به صورتی نمادین هم تفسیر کرد. آنچنان که در نگاه اول به نظر می رسد، درهای برج گوسن نه فقط به روی فضای خالی سایت، که به روی کل شهر شنژن باز خواهند شد.

برج اوراق بهادار گوسن

برج اوراق بهادار گوسن
نمای برج  گوسن

 

آشنایی با سازماندهی فضایی برج اوراق بهادار گوسن

بالایی ترین سطوح این برج به دفاتر کار vip اختصاص دارد. این دفاتر کار می توانند مناظر پانورامای شگفت انگیزی از شهر شنژن را در اختیار ساکنین خود قرار دهند. علاوه بر تمام این ها، بد نیست بدانید که برج گوسن، نخستین برج بلند زیست محیطی شهر شنژن نیز به شمار می آید. گوسن هم نمادی برای پایداری است. و هم مثال خوبی برای طراحی فضاهای اجتماعی در قرن بیست و یکم. مدیران شهری شنژن امیدوارند که برج اوراق بهادار گوسن بتواند به پیشگامی برای ایده های نوآورانه و خدمات مالی تبدیل شود.

برج اوراق بهادار گوسن
پلان

 

برج اوراق بهادار گوسن
مقطع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 18 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565