پرش به محتوا

+Gymnasium А ؛ مدرسه ای برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی نسل جدید

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : مدرسه +Gymnasium А یک مجتمع آموزشی در شهر کیف (Kyiv) ، پایتخت در کشور اوکراین (Ukraine) می باشد که در سال 2018 میلادی افتتاح شده است. این مدرسه با ظرفیت 600 دانش آموز، توسط معماران Archimatika و با رعایت بالاترین استانداردها در زمینه های مختلف، طراحی و ساخته شده است!

نکته جالب توجه پیرامون این پروژه اینکه ساختمان تک رنگ مدرسه در قلب یک منطقه مسکونی با ساختمان های رنگارنگ و شاد واقع شده است؛ تضادی که بسیار جذاب به نظر می رسد! اما در این بین نبایستی نگران روحیه بچه ها بود؛ در حیاط داخلی این پروژه می توان طیف وسیعی از رنگ های شاد و زنده را دید!

در طبقه‌ همکف پروژه +Gymnasium А بخش های اداری و عمومی مدرسه مستقر شده اند. از این میان می توان به یک مرکز پزشکی، کتابخانه، غذاخوری و سالن های ورزشی اشاره کرد. سالن های ورزشی این مدرسه یکی از پیشرفته ترین بخش های آن به حساب می آیند. سه زمین مخصوص به بازی های بسکتبال، والیبال و فوتسال در کنار یک سالن مجهز بدنسازی، بخش ورزشی این مدرسه را تشکیل داده اند. نکته مهم اینکه در ساخت و طراحی هر چهار سالن، علاوه بر رعایت تمامی استانداردهای بین المللی، نیازهای دانش آموزان نیز پیش بینی و برآورده شده است. از تهیه گام شمار و تایمر گرفته تا تبدیل یکی از دیوار های سالن بدنسازی به یک دیواره مخصوص صخره نوردی!

در طبقه اول این مدرسه یک سالن گردهمایی با ظرفیت 200 نفر جانمایی شده است. چیزی که این سالن را از سایر عناصر مدرسه +Gymnasium А متمایز می کند این است که سیستم های صوتی و روشنایی این سالن را می توان از راه دور و با کمک یک تبلت ساده کنترل کرد!

و بالاخره می رسیم به مهم ترین بخش هر مدرسه – کلاس های درس! آن ها در طبقه دوم +Gymnasium А مستقر شده اند. هر چند که در کنار آن ها، تعدادی سالن عمومی هم به چشم می خورند؛ مثلا یک استودیوی هنری و یک سالن سخنرانی 150 نفره!

مقطع
نما

یکی دیگر از جذابیت های +Gymnasium А حیاط پشتی آن است؛ همان محوطه رنگارنگی که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم! این حیاط با الگوبرداری از آمفی تئاترها طراحی شده است و به همین دلیل می توان در آن اردوهای آموزشی، کنسرت های موسیقی یا نمایش های مختلف برگذار کرد!

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.