پرش به محتوا
استودیوی ورزشی Hagius

استودیوی ورزشی Hagius ؛ ترکیب اصول زیبایی شناسی و راه حل های کاربردی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : استودیوی ورزشی Hagius   به دو برادر به نام های نیکولاس و تیموتی هاگیوس تعلق دارد. آن ها این واحد تجاری را با هدف ایجاد پیوند در بین ذهن و بدن پایه گذاری کردند. اما تصمیم گرفتند که مسئولیت طراحی جنبه های گوناگون و اجرای این ایده را به تیمی از معماران کمپانی معماری Gonzalez Haase بسپارند. در نهایت، این فضای 600 متر مربعی در اوایل سال جاری میلادی (2021) و در برلینِ آلمان (Germany) به بهره برداری رسید. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که جنبه های مختلف پروژه طراحی و اجرای استودیوی ورزشی Hagius   را برای شما بازگو کنیم.

استودیوی ورزشی Hagius

استودیوی ورزشی Hagius
استودیوی ورزشی Hagius

 

آشنایی با استراتژی طراحی استودیوی ورزشی Hagius   

تیم معماران این پروژه، استراتژی طراحی خود را براساس یک مفهوم کل گرا چیدند. به زبان ساده تر، در فضاهای داخلی این استودیوی ورزشی، تحریکاتی همچون نور، صدا و حتی عطر، نقش مهم و موثری دارند. در حقیقت، معماران می خواستند که به کمک این تحریکات، پیام های هدفمندی را در تمامی ساعات شبانه روز، به گوش مشتریان و علاقمندان به این واحد تجاری برسانند. از سوی دیگر، جالب است بدانید که یکی از مهم ترین تهمیدات اتخاذ شده در این پروسه، حذف تمامی عناصر ساختاری غیرضروری بود. بر همین اساس، دو محور کلی در این واحد تجاری بر جای ماند که توانست دیدی وسیع را در طول ساختمان فراهم نماید.

استودیوی ورزشی Hagius

استودیوی ورزشی Hagius
طراحی داخلی استودیوی ورزشی Hagius

استودیوی ورزشی Hagius

 

 

نگاهی به ساختار و سازماندهی فضایی پروژه Hagius   

بگذارید که شما را با فضاهای داخلی استودیوی ورزشی Hagius   بیشتر آشنا کنیم. در دو انتهای محور مرکزی این واحد تجاری، یک پانل از جنس متریال فولاد جانمایی شده است. این پانل، قطری در حدود 1.6 متر دارد و مهم ترین وظیفه اش، بازتاب دادن نور طبیعی به فضاهای داخلی می باشد. در شرق Hagius   یک مخزن برای نوشیدن آب جانمایی شده است. در غرب آن نیز، تجهیزات صوتی و برخی از تاسیسات فنی به چشم می خورند.

استودیوی ورزشی Hagius

استودیوی ورزشی Hagius
طراحی داخلی استودیوی ورزشی Hagius

 

 

مروری بر پالت متریال استودیوی ورزشی Hagius   

پالت متریال پروژه Hagius   ساده، اما در عین حال عجیب و منحصر به فرد است. از میان مهم ترین عناصر این پالت، می توان به متریال آلومینیوم، چوب افرا، گرانیت و حتی کتان اشاره کرد. البته، جالب است بدانید که تیم معماران از این متریال در خام ترین و تصفیه نشده ترین حالتشان استفاده کردند. البته در کنار این ها، عناصری سفارشی و ساخته ی دست و حاصل خلاقیت تیم معماران نیز به چشم می خورند. مثلاً شبکه هایی از جنس فولاد ضد زنگ اما صیقلی که برای ذخیره سازی دستکش های بوکس طراحی شده اند. در حقیقت، تیم معماران Gonzalez Haase تلاش کرده اند که در این پروژه، اصول زیبایی شناسی را با راه حل های عملکردی و کاربردی ترکیب کنند.

استودیوی ورزشی Hagius

استودیوی ورزشی Hagius
نمایی از استودیو Hagius

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه