پرش به محتوا
مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی ؛ معماری در خدمت جدیدترین متدهای آموزشی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : هانکاسالمی (Hankasalmi) یکی از شهرهای کشور فنلاند (Finland) می باشد و تقریباً در مرکز نقشه‌ی آن کشور جای گرفته است. پروژه ای که امروز به شما معرفی می کنیم در این شهر قرار دارد. مدرسه هانکاسالمی  یکی از قدیمی ترین ساختمان های آموزشی شهر به شمار می آید. در اواخر سال 2020 میلادی، مدیران این مدرسه به تیمی از معماران کمپانی معماری Parviainen مراجعه کردند. با این امید که بتوانند مسئولیت نوسازی و بازطراحی مدرسه ی خود را به آنان بسپارند. این امید به سرعت برآورده شد و معماران خلاق و خوش فکر این کمپانی، چند هفته ی بعد مرکز مدرسه ی 5600 متر مربعی هانکاسالمی را به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی مرکز مدرسه هانکاسالمی. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی
مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی

 

آشنایی با تیم معماران Parviainen

معماران کمپانی معماری Parviainen اصول روشن و مشخصی دارند. آن ها نه فقط در پروژه طراحی مرکز مدرسه هانکاسالمی، که در تمامی پروژه های خود به دنبال افزایش رفاه استفاده کنندگان از فضا بوده اند. اما بگذارید بر روی این پروژه ی خاص متمرکز شویم. آن ها می دانستند که طراحی مدرسه یعنی طراحی مکانی که بتواند فعالیت ها، تجربیات و برخوردهای متنوعی را در خود جای بدهد. به همین دلیل، تمام تلاش خود را بر تعریف یک ساختمان عمومی دعوت کننده و مایه ی افتخار برای کل شهر متمرکز کردند.

مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی
فضاهای داخلی مدرسه هانکاسالمی

 

نگاهی به استراتژی طراحی مدرسه هانکاسالمی

نمای مدرسه هانکاسالمی و حتی ورودی آن، به کمک متریال چوب طراحی شده است. این نما و ورودی چوبی می تواند ساختمان را به شیوه ای آرام و در عین حال سرزنده به طبیعت اطرافش پیوند بزند. از سوی دیگر، جالب است بدانید که به لطف چیدمان پویا و شاداب فضاهای داخلی، می توان از هر گوشه و کنار ساختمان مدرسه برای یادگیری و مطالعه استفاده کرد. اما بدون هیچ شک و شبهه ای، ستاره ی درخشان ساختمان مدرسه هانکاسالمی لابی آن است. این لابی می تواند امکانات بی نظیری را برای علاقمندان به هنر، فرهنگ و ورزش ارائه دهد. به همین دلیل هم بهشتی آرامش آفرین برای معاشرت، یادگیری و اجراست.

مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی
طراحی داخلی مدرسه هانکاسالمی

 

سازماندهی فضایی مدرسه هانکاسالمی

یکی از جذاب ترین ویژگی های این مدرسه، سازماندهی خاص فضایی آن است. به زبان ساده تر، می توان فضاهای داخلی و کلاس های درس این مدرسه را به راحتی و با تکان دادن چند مبلمان ساده، از نو تعریف کرد. به این ترتیب، کلاس های درس هانکاسالمی می توانند به آسانی با متدهای معاصر آموزشی همگام و همراه شوند.

مرکز مدرسه هانکاسالمی
پلان

 

مرکز مدرسه هانکاسالمی
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.