مرکز مدرسه هانکاسالمی ؛ معماری در خدمت جدیدترین متدهای آموزشی

مرکز مدرسه هانکاسالمی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 6 بهمن 1400تعداد بازدید : 423 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : هانکاسالمی (Hankasalmi) یکی از شهرهای کشور فنلاند (Finland) می باشد و تقریباً در مرکز نقشه‌ی آن کشور جای گرفته است. پروژه ای که امروز به شما معرفی می کنیم در این شهر قرار دارد. مدرسه هانکاسالمی  یکی از قدیمی ترین ساختمان های آموزشی شهر به شمار می آید. در اواخر سال 2020 میلادی، مدیران این مدرسه به تیمی از معماران کمپانی معماری Parviainen مراجعه کردند. با این امید که بتوانند مسئولیت نوسازی و بازطراحی مدرسه ی خود را به آنان بسپارند. این امید به سرعت برآورده شد و معماران خلاق و خوش فکر این کمپانی، چند هفته ی بعد مرکز مدرسه ی 5600 متر مربعی هانکاسالمی را به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی مرکز مدرسه هانکاسالمی. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی
مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی

 

آشنایی با تیم معماران Parviainen

معماران کمپانی معماری Parviainen اصول روشن و مشخصی دارند. آن ها نه فقط در پروژه طراحی مرکز مدرسه هانکاسالمی، که در تمامی پروژه های خود به دنبال افزایش رفاه استفاده کنندگان از فضا بوده اند. اما بگذارید بر روی این پروژه ی خاص متمرکز شویم. آن ها می دانستند که طراحی مدرسه یعنی طراحی مکانی که بتواند فعالیت ها، تجربیات و برخوردهای متنوعی را در خود جای بدهد. به همین دلیل، تمام تلاش خود را بر تعریف یک ساختمان عمومی دعوت کننده و مایه ی افتخار برای کل شهر متمرکز کردند.

مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی
فضاهای داخلی مدرسه هانکاسالمی

 

نگاهی به استراتژی طراحی مدرسه هانکاسالمی

نمای مدرسه هانکاسالمی و حتی ورودی آن، به کمک متریال چوب طراحی شده است. این نما و ورودی چوبی می تواند ساختمان را به شیوه ای آرام و در عین حال سرزنده به طبیعت اطرافش پیوند بزند. از سوی دیگر، جالب است بدانید که به لطف چیدمان پویا و شاداب فضاهای داخلی، می توان از هر گوشه و کنار ساختمان مدرسه برای یادگیری و مطالعه استفاده کرد. اما بدون هیچ شک و شبهه ای، ستاره ی درخشان ساختمان مدرسه هانکاسالمی لابی آن است. این لابی می تواند امکانات بی نظیری را برای علاقمندان به هنر، فرهنگ و ورزش ارائه دهد. به همین دلیل هم بهشتی آرامش آفرین برای معاشرت، یادگیری و اجراست.

مرکز مدرسه هانکاسالمی

مرکز مدرسه هانکاسالمی
طراحی داخلی مدرسه هانکاسالمی

 

سازماندهی فضایی مدرسه هانکاسالمی

یکی از جذاب ترین ویژگی های این مدرسه، سازماندهی خاص فضایی آن است. به زبان ساده تر، می توان فضاهای داخلی و کلاس های درس این مدرسه را به راحتی و با تکان دادن چند مبلمان ساده، از نو تعریف کرد. به این ترتیب، کلاس های درس هانکاسالمی می توانند به آسانی با متدهای معاصر آموزشی همگام و همراه شوند.

مرکز مدرسه هانکاسالمی
پلان

 

مرکز مدرسه هانکاسالمی
مقطع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 10 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260