پرش به محتوا
جعبه شادی

جعبه شادی ؛ نسخه ی کودکانه ای از یک خانه ی رویایی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز به کشور زیبای ویتنام (Vietnam) سفر خواهیم کرد. در این سفر کوتاه اما پرهیجان، شما را با پروژه ای به نام جعبه شادی آشنا می کنیم. جعبه ی شادی پروژه ی عظیمی نیست! مساحت چندانی هم ندارد، اما مفاهیم بزرگ و خیال انگیزی را در بطن خود نهان کرده است. تا به حال از خودتان پرسیده اید که اگر یک کودک بخواهد خانه ی مورد علاقه اش را توصیف کند، چه خواهد گفت؟ جعبه شادی پاسخی برای همین سوال است. تیم معماران شرکت Tropical Space در یک فضای 68 متر مربعی، خانه ی مورد علاقه ی یک کودک را شبیه سازی کرده اند. در ادامه ی این مطلب، شما را با خانه ی رویاهای یک کودک بیشتر آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

سایت جعبه شادی، یک آپارتمان نیمه کاره و ناتمام است! تیم معماران Tropical Space برای اینکه بتوانند زمان ساخت را کاهش دهند، وضعیت سایت را تغییر ندادند. به زبان ساده تر، هیچ تلاشی برای به اتمام رساندن مراحل ناتمام ساخت و ساز انجام نشد. یکی از عناصری که توجه تیم معماران را به خود جلب کرد، سقف بتنی ساختمان بود. این سقف برای آن ها به مثابه فرصتی برای به حداکثر رساندن ارتفاع فضا به شمار می آمد.

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

در مرکز این آپارتمان، یک جعبه ی چوبی با ابعاد 3*3*2.2 متر قرار گرفته است. در این جعبه، یک تختخواب سفری، یک میز کار و تعدادی قفسه به چشم می خورد. فضاهای داخل جعبه هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی به هم متصل هستند. بنابراین، هر فعالیتی در داخل این جعبه، بدون وقفه پیش خواهد رفت. علاوه بر این، جعبه به اندازه ی 45 درجه نیز چرخانده شده است. به این ترتیب، نور خورشید می تواند به تمامی زوایای داخلی آن نفوذ کند.

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

جعبه شادی

فضاهای انباری، آشپزخانه و توالت این آپارتمان به زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده اند. در واقع، می توان گفت که در این فضا، تمامی عملکردهای مورد نیاز یک خانواده پیش بینی و پاسخدهی شده است. فضاهای باقیمانده در اطراف جعبه شادی، برای انجام طیف وسیعی از فعالیت های سرگرم کننده مناسب هستند. از یک کافی شاپ گرفته تا زمین بازی و حتی یک کتابخانه! همه و همه را می توان پیرامون جعبه شادی سامان داد.

جعبه شادی

 

جعبه شادی
پلان

 

جعبه شادی
دیاگرام

 

جعبه شادی
مقطع

 

جعبه شادی
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.