پرش به محتوا
مرکز نوآوری سلامت

مرکز نوآوری سلامت ؛ معماری معاصر در خدمت ارتقای سلامت عمومی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : همه گیری ویروس کرونا به ما نشان داد که مراقبت های پیشگیرانه، چه نقش مهمی در حفظ سلامت عمومی جامعه دارند. پردیس نوآوری سلامت دانشگاه بریتانیایی لنکستر (Lancaster University)، مرکزی برای تحقیق و پژوهش بر روی روش های بهبود بخشیدن به مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه است. کار طراحی این مرکز در سال 2016 میلادی آغاز شد. در واقع، معماران شرکت معماری John McAslan + Partners مامور شدند که این طرح را در زمینی به مساحت 11 هکتار به اجرا دربیاورند. ساختمان، پنج طبقه دارد و نه فقط دانشگاهیان، که ارائه دهندگان خدمات محلی سلامت را نیز در خود جای خواهد داد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین خصوصیات مرکز نوآوری سلامت آشنا خواهیم کرد.

مرکز نوآوری سلامت

مرکز نوآوری سلامت
مرکز نوآوری سلامت

مرکز نوآوری سلامت

ساختمان مرکز نوآوری سلامت، فرمی ورای زمان دارد. این ساختمان بی زمان، فضاهای متنوعی را در خود جای داده است. یعنی، چه به روش های رسمی و سنتی کار پژوهشی عادت داشته باشید، و چه روش های غیررسمی و مدرن تر را بپسندید، می توانید در فضای این مرکز رشد کنید و برنامه هایتان را عملی نمایید. تقریبا می توان ادعا کرد که تمامی پژوهشگران حوزه سلامت، با هر متد و روش کاری، می توانند از فضاهای سخاوتمندانه و اجتماعی این مجموعه بهره مند گردند.

مرکز نوآوری سلامت

مرکز نوآوری سلامت
فضاهای خارجی مرکز نوآوری

مرکز نوآوری سلامت

مهم ترین ویژگی مرکز نوآوری سلامت، قابلیت پیمایش آسان است. از سوی دیگر، طراحی ساختمان به گونه ای است که نور خورشید و هوای تازه به تمام گوشه و کنار آن می رسد. بنابراین، جای تعجب نیست اگر فضاهای داخلی مرکز نوآوری سلامت از انسجام و طراوت خوبی برخوردار باشند. البته، در این ساختمان پژوهشی فقط با اتاق های کار و آزمایش مواجه نخواهید شد. یک کافه و یک تالار کنفرانس با منظره ای مشرف به مناطق جنگلی، در این ساختمان گنجانده شده اند.

مرکز نوآوری سلامت

مرکز نوآوری سلامت
نمای مرکز

مرکز نوآوری سلامت

مدیر گروه طراحی مرکز نوآوری سلامت در خصوص این پروژه می گوید: ما سخت تلاش کردیم که ساختمان را در سایت ادغام نماییم. هدف ما این بود که تجربه ی قرار گرفتن در معرض طبیعت را ارتقا دهیم. تمامی کیفیت های این ساختمان، چه از نظر بصری و چه از منظر مصرف انرژی، همه و همه در رابطه ای هماهنگ و همسو با محیط طبیعی تعریف شده اند. مرکز نوآوری سلامت، چهارمین همکاری میان دانشگاه لنکستر و کمپانی John McAslan + Partners به شمار می آید. سه ساختمان دیگر، مرکز آمار تحصیلات تکمیلی، ساختمان چارلز کاتر و دانشکده ی مهندسی هستند.

مرکز نوآوری سلامت

مرکز نوآوری سلامت
فضاهای داخلی

 

مرکز نوآوری سلامت
سایت پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.