روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

آرشیو تاریخی کلن ؛ فضایی دعوت کننده برای تحقیق و تبادل نظر

آرشیو تاریخی کلن
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 6 دی 1400تعداد بازدید : 303 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ساختمان آرشیو تاریخی کلن، در سال 2021 میلادی و در سه طبقه ساخته شده است. در این زیارتگاه بدون روزنه، اسناد تاریخی شهر، به مثابه یک گنج، نگهداری می شوند. مسئولیت طراحی و اجرای این ساختمان تاریخی – فرهنگی، بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Waechter + Waechter بود. آن ها در ساختمان این موزه، جز اتاق های بایگانی، فضاهای کارگاهی، آزمایشگاهی، کار، کتابخوانی و حتی فضاهای عمومی را نیز جای داده اند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای گوشه و کنار ساختمان آرشیو تاریخی کلن در کشور آلمان (Germany) ببریم. پس لطفاً تا انتهای این سفر کوتاه، با ما همراه باشید.

آرشیو تاریخی کلن

آرشیو تاریخی کلن
آرشیو تاریخی کلن

 

نگاهی به ساختار کلی ساختمان آرشیو تاریخی کلن

اجازه بدهید که شما را با ساختار ساختمان آرشیو تاریخی کلن آشنا کنیم. یکی از اصلی ترین عناصر جانمایی شده در فضاهای خارجی ساختمان، یک میدان قیفی شکل است. این میدان می تواند بازدیدکنندگان از موزه تاریخی شهر کلن را به سوی فضاهای داخلی هدایت کند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که به محض ورود به سرسرای موزه، با یک فضای نمایشگاهی مواجه خواهید شد. کمی آن سو تر از نمایشگاه تاریخی کلن نیز اتاق های مطالعه جای گرفته اند. هر چند لازم است اشاره کنیم که این فضاهای مطالعه، در تمامی طبقات ساختمان تکرار شده اند.

آرشیو تاریخی کلن

آرشیو تاریخی کلن
فضاهای تاریخی آرشیو تاریخی شهر کلن

آرشیو تاریخی کلن

 

مروری بر مهم ترین ویژگی های موزه تاریخی کلن

یکی از جذاب ترین ویژگی های پروژه طراحی ساختمان آرشیو تاریخی کلن، استفاده ی تیم معماران از اصل توالی فضایی است. تقریبا می توان ادعا کرد که اتاق های به هم پیوسته ی این موزه تاریخی در توالی ای منحصر به فرد و جذاب قرار دارند. از نمایشگاه که بگذرید، اتاق های مطالعه، سالن های سخنرانی، آزمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی، یکی پس از دیگری بر سر راهتان سبز خواهند شد. از سوی دیگر، استفاده ی هوشمندانه از متریال چوب، آن هم چوب صنوبر، گرما، صمیمیت و آرامش دلچسبی را به فضاهای د اخلی بخشیده است.

آرشیو تاریخی کلن

آرشیو تاریخی کلن
نمایی از موزه تاریخی شهر کلن

اما آنچه که نباید از قلم بیفتد، شیوه ی خاص نورپردازی و میزان بهره مندی فضاهای داخلی ساختمان موزه از نور طبیعی است. در واقع، چون نیک بنگرید در خواهید یافت که نور و سایه، ایفاگران نقش اصلی نمایش روشنایی این ساختمان تاریخی هستند. به علاوه، چیدمان فشرده ی فضاهای داخلی امکان بهره برداری حداکثری از فضاهای باز و آزاد را فراهم نموده است. اینجا نه فقط یک گنجینه ی تاریخی، که فضایی آرام و دعوت کننده به شمار می آید. این موزه، شهروندان کلن را به تحقیق و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف دعوت می کند.

آرشیو تاریخی کلن

آرشیو تاریخی کلن
پلان

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 11 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565