پرش به محتوا
خانه 2

خانه 2 ؛ فضایی مکمل با پلانی غیرمتعارف اما ماندگار و موفق

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه 2 (House 2)، به عنوان مکملی برای یکی از خانه های متعلق به قرن نوزدهم میلادی در پورتو (Porto)، یکی از شهرهای کشور پرتغال (Portugal) ساخته شد. این واحد مسکونی که 265 متر مربع مساحت دارد، در انتهای باغی که ملک قدیمی و تاریخی را در بر گرفته است، ساخته شد. فصل مشترکِ خانه 2 و ویلای قرن نوزدهمی، یک باغ زمستانی بی نظیر و تماشایی است. به کمک این باغ، رابطه ای صمیمانه و سیال در بین هر دو ساختمان جدید و قدیمی ایجاد شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین جزئیات طراحی و اجرای پروژه خانه 2 آشنا خواهیم کرد. پس لطفا در این سفر هیجان انگیز، با ما همراه باشید.

خانه 2

خانه 2
خانه‌ی 2

خانه 2

کار طراحی و اجرای این خانه بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Ricardo Bak Gordon (مستقر در لیسبون، پایتخت پرتغال) بود. آن ها این واحد مسکونی تماشایی را در اوایل سال جاری میلادی (2021) به بهره برداری رساندند. خانه 2 هم همچون تمامی خانه های دیگر، عناصری مشخص و ثابت دارد. از اتاق نشیمن و اشپزخانه گرفته تا اتاق های خواب، کتابخانه و سرویس بهداشتی. اما چیزی که شاید شما را هم مثل ما به وجد بیاورد، طراحی ذوزنقه ای اتاق های خواب است. از سوی دیگر، این اتاق ها ارتباط مستقیمی با فضاهای خارجی دارند. پس از نظر تامین نور طبیعی و هوای تازه نیز هیچ نگرانی ای وجود نخواهد داشت.

خانه 2

خانه 2
نمایی از خانه 2

خانه 2

آشپزخانه و کتابخانه ی خانه 2 اما، مساحت زیادی ندارند. بد نیست بدانید که کابینت ها و کمدهای این دو بخش، با کمک گرفتن از متریال چوب طراحی شده اند. حالا که صحبت به متریال کشید، بهتر است اشاره کنیم که بازیگر نقش اصلی پالت متریال خانه، بتن است. یعنی تقریبا می توان ادعا کرد که تمامی حجم خانه با کمک متریال بتن ساخته شده است. اما در کنار آن، چارچوب هایی از جنس برنج نیز به چشم می خورند.

خانه 2

خانه 2
فضاهای داخلی خانه‌ی 2

خانه 2

توصیف ای پروژه به زبانی ساده و با کلماتی آشنا، کار سختی نیست. زبان معماری این واحد مسکونی با هندسه ای خاص و منحصر به فرد شکل گرفته است. در حقیقت، شما در این پروژه با فضاهای متعددی مواجه می شوید. فضاهایی که شاید پلان چندان متعارفی هم نداشته باشند، اما همچنان در تعاملی مثبت با فضاهای خارجی هستند. و این شاید راز ماندگاری و موفقیت خانه 2 باشد!

خانه 2
پلان

 

خانه 2
سایت پلان

 

خانه 2
مقطع

 

خانه 2
نما

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *