خانه ای برای حیرانی ؛ تماشای غروب رنگارنگ افق مکزیک از روی کاناپه نشیمن

خانه ای برای حیرانی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 13 بهمن 1400تعداد بازدید : 379 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه ای برای حیرانی در حومه ی یکی از شهرهای کشور مکزیک (Mexico)، به نام آجیجیک قرار دارد. منطقه ای که سایت پروژه را در بر گرفته، رو به مناظر دیدنی دریاچه ی چاپالا و جنگل های سیرا د سان کرده است. به علاوه، جالب است بدانید که آب و هوای این منطقه، در بیشتر فصل های سال گرم و معتدل می باشد. به همین دلیل، زندگی در فضاهای خارجی چندان دشوار به نظر نمی رسد. در اواسط سال 2020 میلادی، تمام این شرایط دست به دست هم دادند تا تیمی از معماران کمپانی معماری Indico پروژه طراحی و اجرای خانه ای برای حیرانی را به سرانجامی خوش برسانند. حالا دیگر این خانه ی 450 متر مربعی، به یکی از پرچمداران معماری معاصر مکزیک تبدیل شده است. ما هم امروز تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین مشخصاتش آشنا کنیم.

خانه ای برای حیرانی

خانه ای برای حیرانی
خانه ای برای حیرانی

خانه ای برای حیرانی

 

اهداف و اولویت های پروژه طراحی خانه ای برای حیرانی چه بود؟

تیم معماران این پروژه اهداف خاصی داشتند. از میان لیست اهدافشان می توان به یک مورد خاص و برجسته اشاره کرد. آن هم اینکه می خواستند ساکنین خانه در هر متر مربع از این پروژه، منظره ای بکر و بی نظیر را برای کشف در اختیار داشته باشند. بد نیست بدانید که عمارت، یک سطح از پیاده روی مجاور سایت بالاتر رفته است. (در سطح همکف خیابان، گاراژ و زیرزمین خانه قرار دارند.) به همین دلیل، می تواند مناظر دلپذیری را به ساکنین خود هدیه دهد. البته، فقط خیابان مجاور نیست! همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، از یک دریاچه تا یک جنگل متراکم و سرسبز را می توان در قاب پنجره های حیرانی مشاهده کرد.

خانه ای برای حیرانی

خانه ای برای حیرانی
فضاهای داخلی خانه ای برای حیرانی

خانه ای برای حیرانی

خانه ای برای حیرانی
نمایی از خانه ای برای حیرانی

 

سازماندهی فضایی خانه ای برای حیرانی چطور شکل گرفت؟

بد نیست بدانید که اتاق نشیمن اصلی این خانه، یک فضای دو ارتفاعی است. اما مهم ترین مشخصه های این فضای دو ارتفاعی جذاب و دلپذیر، طاق های سنتی آجری و پنجره های فولادی اش هستند. از سوی دیگر، در آن سوی پنجره های نشیمن حیرانی، یک تراس به چشم می خورد. این تراس حوضی کوچک را در آغوش گرفته است و می تواند نگاه ساکنین خود را به سوی مناظر کوهستانی هدایت کند. کمی آن سو تر از اتاق نشیمن هم آشپزخانه به چشم می خورد! در این فضای دنج و صمیمی، دری به سوی باغ خصوصی خانه تعبیه شده است. اما در طبقه ی دوم خانه هم، یک اتاق نشیمن، یک غذاخوری کوچک و چند اتاق خواب جای گرفته اند.

خانه ای برای حیرانی
پلان طبقه اول

 

خانه ای برای حیرانی
پلان

 

خانه ای برای حیرانی
مقطع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260