پرش به محتوا
خانه ای در تویوناکا

خانه ای در تویوناکا ؛ تجسم عینی امیدها و آرزوهای یک خانواده

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : همانطور که از نامش هم پیداست، خانه ای در تویوناکا (House in Toyonaka) در تویوناکا سیتی یکی از شهرهای کشور ژاپن (Japan) ساخته شده است. این خانه ی 113 متر مربعی، موقعیت جغرافیایی خاصی دارد. از یک سو به خیابانی شیب دار متصل است و از سوی دیگر، راه آهن هانیکو و فرودگاه ایتامی را قاب می گیرد. کار طراحی و اجرای این خانه ی منحصر به فرد را دو تیم از کمپانی های معماری SNARK و Ouvi بر عهده داشتند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های خانه ای در تویوناکا آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

خانه ای در تویوناکا

خانه ای در تویوناکا
خانه ای در تویوناکا

خانه ای در تویوناکا، دو طبقه دارد. تیم معماران این پروژه تصمیم گرفتند که فضاهای اصلی زندگی را در طبقه ی دوم خانه جای دهند. در طبقه ی اول نیز یک اتاق خواب، یک انباری و یک اتاق مطالعه جای گرفته است. اما در اینجا، یک نکته ی مهم نباید ناگفته بماند. جبهه های شرقی و غربی سایت این پروژه، در محاصره ی همسایگانی قدیمی هستند. درست به همین دلیل، تیم معماران، مجبور به بازنگری در طرح اولیه ی خود شدند. در نهایت، خانه طوری طراحی شد که هوای تازه و نور طبیعی از شمال و جنوب به آن هجوم بیاورد.

خانه ای در تویوناکا

خانه ای در تویوناکا
نمایی از خانه ای در تویوناکا

فضاهای داخلی خانه ای در تویوناکا، به خصوص اتاق های خواب و نشیمن، با کمک متریال چوب طراحی و سازماندهی شدند. از سوی دیگر، تیم معماران دریافتند که مالکین، علاقه ی زیادی به فعالیت های خارجی و دوچرخه سواری دارند. پس به جستجوی راهی برآمدند که این علاقه را نیز پرورش دهند. آن ها، در فضای جلویی خانه یک مسیر بتنی ایجاد کردند. این مسیر، سایت پروژه را به خیابان همجوار آن متصل می کند. به این ترتیب، مالکین خواهند توانستند هر آنچه را که دوست دارند انجام دهند. از دوچرخه سواری گرفته تا معاشرت در فضای باز…

خانه ای در تویوناکا

خانه ای در تویوناکا
فضاهای داخلی خانه ی تویوناکا

خانواده ای که قرار بود در خانه ای در تویوناکا ساکن شوند، آرزوی زندگی در خانه ای روشن را داشتند. برای آن ها، داشتن یک سیستم تهویه ی مطبوع، یک اتاق مطالعه و نمایی دلنشین به شهر، اهمیت زیادی داشت. تیم معماران این پروژه، برای برآورده کردن تمامی این نیازها، زمان زیادی را صرف کردند. اما در نهایت، توانستند در ماراتن به تحقق رساندن رویاهای یک خانواده، پیروز شوند.

خانه ای در تویوناکا
پلان طبقه اول

 

خانه ای در تویوناکا
پلان طبقه همکف

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *