پرش به محتوا
خانه تراس ها

خانه تراس ها ؛ وقتی مرز بین بیرون و درون یک خانه رنگ ببازد

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه تراس ها (House of Terraces) حدوداً 20 کیلومتر با مرکز اصلی شهر بنگلور، واقع در کشور هند (India) فاصله دارد. اگر دقیق ترش را بخواهید، باید بگوییم که رسیدن به این خانه ی جذاب و تماشایی با عبور از یک جاده ی پر پیچ و خم ممکن می شود. سایت پروژه نیز می تواند تصاویر پانورامایی از شهر بنگلور را به ساکنین خانه هدیه دهد. مسئولیت طراحی و اجرای این خانه، بر عهده ی تیمی از معماران خلاق و خوش فکر کمپانی معماری پارادایم بود. آن ها توانستند که پروژه ی خود را در اواسط سال 2021 میلادی به بهره برداری برسانند. در ادامه ی این مطلب، نگاهی خواهیم کرد به مهم ترین جنبه های زبان معماری خانه تراس ها! پس لطفا تا انتهای این مسیر، با ما همراه باشید.

خانه تراس ها

خانه تراس ها
نمایی از خانه

خانه تراس ها

 

نگاهی به ساختار و اصول طراحی خانه تراس ها

بگذارید کار بررسی این واحد مسکونی را با معرفی یکی از مهم ترین جنبه های سایت پروژه آغاز کنیم. تیم معماران در نخستین بازدید خود از سایت خانه تراس ها، با پوشش گیاهی متراکم و بسیار وحشی ای مواجه شدند. به همین دلیل، دریافتند که سایت این خانه برای مدت های مدیدی بدون توجه باقی مانده است. در واکنش به این ماجرا، تصمیم گرفتند که پوشش گیاهی را به بخشی از نشانه های زبان معماری خانه تبدیل نمایند. حالا دیگر در کنار نما، لایه بندی و سازماندهی فضایی، تراس ها و نقاط اتصال بین فضاهای داخلی و خارجی، پوشش گیاهی هم نقش مهمی در موفقیت طرح خانه ایفا می کند.

خانه تراس ها

خانه تراس ها
فضاهای خارجی خانه

خانه تراس ها

 

سازماندهی فضایی خانه تراس ها چطور پیش رفت؟

در این خانه می توانید هم سطوح ارتفاعی متفاوتی را ببینید و هم شاهد شکل گیری فضاهای متنوعی باشید. از تراس ها که بگذریم، باغ های کوچک و بزرگ زیادی در این سایت 950 متر مربعی جانمایی شده اند. فضاهایی مثل اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، اتاق های خواب، اتاق های مهمان و سایر اتاق های خانوادگی نیز در این واحد مسکونی جای گرفته اند. به این ترتیب، ساکنین این عمارت می توانند به میزبانان خوبی برای گردهمایی های رسمی، غیررسمی، خانوادگی و دوستانه تبدیل شوند. به علاوه، به لطف استفاده ی هوشمندانه از متریال شیشه، مرز بین تراسها، عرشه ها، باغ های سبز و فضاهای داخلی خانه تا حد ممکن کمرنگ شده است.

خانه تراس ها
پلان

 

خانه تراس ها
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.