پرش به محتوا
پاویون HV

پاویون HV ؛ همنوایی معماری معاصر و تاریخ باستان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پاویون HV در میانه ی یکی از باغ های زیتون کاستل د پیانو (Castel de Piano)، یکی از شهرهای کشور ایتالیا (Italy) ساخته شده است. این پروژه ی مسکونی، 230 متر مربع مساحت دارد و همچون یک صحنه ی نمایش، بر دامنه ی کوه آمیاتا آرمیده است. بد نیست بدانید که کار طراحی و اجرای این پروژه ی تماشایی بر عهده ی شرکت معماری GGA gardini gibertini  بود. در ادامه ی این مطلب، به بررسی جزئیات طراحی پاویون HV خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

پاویون HV

پاویون HV
پاویون HV

پاویون HV

پاویون HV

اصلی ترین هدف و مهم ترین اولویت تیم طراحان این ساختمان، قدردانی و تجلیل از طبیعت بود. آن ها تلاش کردند خانه ای بسازند که برآمده از قلب جغرافیا و تاریخ پرفرازونشیب مرمره ی توسکانی در سواحل غربی ایتالیا باشد. بر همین اساس، میتوان مشاهده کرد که پاویون HV با پیروی از اصول معمول معماری مدیترانه ای طراحی شده است. این خانه می تواند پاسخگوی تمامی نیازهای اقامتی مالکین باغ زیتون باشد.

پاویون HV

پاویون HV
نمای پاویون HV

پاویون HV

پاویون HV

پاویون HV از کنار هم قرار گرفتن هشت سازه ی مکعبی تشکیل شده است. این سازه ها، همگی بر روی یک سکوی بتنی جانمایی شده اند. چنین فرم ساده ای، توانسته است فضاهای داخلی خانه را پیرامون یک پاسیوی مرکزی ساماندهی کند. بیایید مروری کوتاهی داشته باشیم بر اطلاعات تاریخ معماری انباشته شده در ذهنمان! فکر نمی کنید که این ساختار، با پیکربندی آتریوم های تاریخی ایتالیا مشابهت زیادی دارد؟

پاویون HV

پاویون HV
ساماندهی فضایی در پاویون HV

پاویون HV

پاویون HV

فضاهای داخلی این خانه، با دقت و وسواس خاصی طراحی شده اند. تیم معماران سعی داشتند که به رویکردهای معاصر طراحی داخلی احترام بگذارند. پس کف سازی با استفاده از رزین سیمانی انجام گرفت. از سوی دیگر، مبلمان خانه با کمک چوب بلوط ساخته شده اند. این تمهید طراحانه، گرما و صمیمیت خاصی به فضاهای داخلی HV بخشیده است. البته همه ی عناصر فضای داخلی خانه، چوبی نیستند. جزیره ی آشپزخانه از جنس استیل است و میز غذاخوری نیز، سیمانی است.

پاویون HV

پاویون HV

پاویون HV
فضاهای داخلی پاویون HV

پاویون HV

یکی از جذاب ترین ویژگی های پروژه ی طراحی و اجرای پاویون HV، تداوم فضایی بین باغ و خانه می باشد. این ساختمان، به سادگی هر چه تمام تر در طبیعت اطراف خود ادغام شده است. گویی که انسان معاصر، بتواند بدون هیچ پرده پوشی به تماشای تاریخ بنشیند.

پاویون HV
پلان طبقه همکف

 

پاویون HV
سایت پلان

 

پاویون HV
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *