پرش به محتوا
فضای Hygge

فضای Hygge ؛ پناهگاهی امن برای شهروندان عصر دیجیتال

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروفضای Hygge در گوشه ای از نمایشگاه Casacor 2020 برپا شده است. در واقع، این سازه ی 14 متر مربعی، به بازدیدکنندگان از نمایشگاه، نوشیدنی عرضه می دارد. کار طراحی و اجرای Hygge بر عهده ی شرکت معماری Lez بود. آن ها این غرفه ی توزیع نوشیدنی را در مارینا رزنده (Marina Resende)، یکی از شهرهای کشور برزیل (Brazil) برپا کردند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم که شما را با اصلی ترین ویژگی های فضای Hygge آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

فضای Hygge

فضای Hygge
فضای Hygge

فضای Hygge

غرفه ی Hygge با استفاده از متریال فلز ساخته شده است. در واقع، این فضای کوچک و زیبا، با کمک یک ماژول 6 در 3.75 متری تشکیل شده است. تیم طراحان این غرفه، برای سازماندهی فضای داخلی آن، تمهیدات خلاقانه ای چیدند. به عنوان نمونه، می توان مشاهده کرد که هیچ کدام عناصر داخلی Hygge به دیوارها متصل نیستند. با این حال، آن چه که متولد شده است، یک فضای پویا و سرشار از حرکت و زندگیست!

فضای Hygge
طراحی خاص Hygge

فضای Hygge

فضای Hygge

پیشخوان Hygge، قابی از جنس شیشه و فولاد است. طراحی خاص پیشخوان می تواند برای کارمندان غرفه، کمی تا اندکی محصوریت و حریم خصوصی ایجاد نماید. از سوی دیگر، در پشت پیشخوان، دستگاه هایی همچون قهوه ساز، آبمیوه گیری و یخچال جانمایی شده اند. به این ترتیب، می توان ادعا کرد که طراحی خاص این عنصر، توانسته است به فضای داخلی محدود و کوچک Hygge نظم و ترتیب ببخشد.

فضای Hygge

فضای Hygge

فضای Hygge

یکی دیگر از برجسته ترین عناصر داخلی Hygge یک سقف کاذب قرمز رنگ و فلزی است. شاید از خودتان بپرسید که دلیل وجود این سقف در این فضای محدود چیست؟ بگذارید حقیقتی را با شما در میان بگذاریم. این سقف کاذب، زیر ساخت های لازم برای تامین روشنایی غرفه را از نظرها پنهان نموده استعلاوه بر این، به ایجاد یک سیستم روشنایی غیرمستقیم هم کمک می کند.

فضای Hygge

 

فضای Hygge
پلان

غرفه ی Hygge، مکان مناسبی برای نوشیدن یک استکان چای در کنار خانواده یا دوستان است. هنگامی که با تمام وجودمان می خواهیم که از استرس های کار و زندگی روزمره خلاص شویم، به جایی مثل Hygge نیاز داریم. جایی که می تواند به گوشه ی امن و دنج شهروندان عصر دیجیتال تبدیل شود.

فضای Hygge
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه