پرش به محتوا
فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول ؛ تعریف دوباره مفهوم خرده فروشی به زبان معماری معاصر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : فروشگاه هیوندای سئول را می توان به عنوان سورپرایز بزرگ این کمپانی، به مناسبت 50 سالگی اش به شما معرفی کرد. در حقیقت، کمپانی هیوندای سئول بخشی از یک مجموعه با کاربری ترکیبی می باشد. از میان مهم ترین کاربری های آن نیز می توان به تجارت، خرید و فعالیت های مناسب برای گذراندن اوقات فراغت اشاره کرد. شاید ادعای گزافی نباشد اگر بگوییم که مدیران این مجموعه می خواستند به تاریخ خرده فروشی جانی دوباره ببخشند و آن را برای نسل های آینده، بازتعریف نمایند. در ادامه ی این مطلب، مروری  خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی ها زبان معماری فروشگاه هیوندای سئول! پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول
فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول

 

آشنایی با ریشه ها و ساختار فروشگاه هیوندای سئول

بد نیست بدانید که مسئولیت طراحی و اجرای این پروژه ی عظیم چند عملکردی بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Burdifilek بود. آن ها تصمیم گرفته بودند که معماری معاصر را با طرح هایی نوآورانه ترکیب کنند. این طرح ها از یک سو با کمک محرک های بصری تدوین شده بودند. از سوی دیگر، نمی توان انکار کرد که فناوری های معاصر، بزرگ ترین منبع الهام این پروژه هستند. به هر روی، نتیجه ی کار هوشمندانه و خلاقانه ی تیم معماران توانسته است ارزش های اجتماعی غنی و پایداری را برای شهروندان سئول به ارمغان بیاورد.

فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول
طراحی داخلی فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول

 

آشنایی با سازماندهی فضایی فروشگاه هیوندای سئول

ساختمان فروشگاه هیوندای از سه طبقه تشکیل شده است. می خواهید سازماندهی فضایی این سه طبقه را با جملاتی کوتاه توصیف کنیم؟ پس باید بگوییم پلان هر کدام از طبقات، کاملاً باز و آزاد است. البته، حفره های متعددی در هر طبقه جانمایی شده است. این حفره ها می توانند فرصت های عملکردی زیادی را به مالکین مجموعه هدیه دهند.

طبیعت، مهم ترین منبع الهام این پروژه به شمار می رود. در واقع، تیم معماران می خواستند که معماری را به ابزاری برای تداعی کردن طبیعت کره جنوبی تبدیل کنند. به همین دلیل، در کنار استفاده از گیاهان سبز، هنر مجسمه سازی را هم به خدمت گرفتند. به تصاویر منتشر شده از این فروشگاه با دقت نگاه کنید! موافقید که نتیجه ی این طراحی به ایجاد یک تجربه ی فیزیکی منحصر به فرد ختم شده است؟ این تجربه ی فیزیکی، احساساتی نظیر تعجب و کاوش گری را در وجود مخاطب خود بر می انگیزاند.

فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول
پلان فروشگاه

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.