فروشگاه هیوندای سئول ؛ تعریف دوباره مفهوم خرده فروشی به زبان معماری معاصر

فروشگاه هیوندای سئول
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 31 فروردین 1401تعداد بازدید : 352 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : فروشگاه هیوندای سئول را می توان به عنوان سورپرایز بزرگ این کمپانی، به مناسبت 50 سالگی اش به شما معرفی کرد. در حقیقت، کمپانی هیوندای سئول بخشی از یک مجموعه با کاربری ترکیبی می باشد. از میان مهم ترین کاربری های آن نیز می توان به تجارت، خرید و فعالیت های مناسب برای گذراندن اوقات فراغت اشاره کرد. شاید ادعای گزافی نباشد اگر بگوییم که مدیران این مجموعه می خواستند به تاریخ خرده فروشی جانی دوباره ببخشند و آن را برای نسل های آینده، بازتعریف نمایند. در ادامه ی این مطلب، مروری  خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی ها زبان معماری فروشگاه هیوندای سئول! پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول
فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول

 

آشنایی با ریشه ها و ساختار فروشگاه هیوندای سئول

بد نیست بدانید که مسئولیت طراحی و اجرای این پروژه ی عظیم چند عملکردی بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Burdifilek بود. آن ها تصمیم گرفته بودند که معماری معاصر را با طرح هایی نوآورانه ترکیب کنند. این طرح ها از یک سو با کمک محرک های بصری تدوین شده بودند. از سوی دیگر، نمی توان انکار کرد که فناوری های معاصر، بزرگ ترین منبع الهام این پروژه هستند. به هر روی، نتیجه ی کار هوشمندانه و خلاقانه ی تیم معماران توانسته است ارزش های اجتماعی غنی و پایداری را برای شهروندان سئول به ارمغان بیاورد.

فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول
طراحی داخلی فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول

 

آشنایی با سازماندهی فضایی فروشگاه هیوندای سئول

ساختمان فروشگاه هیوندای از سه طبقه تشکیل شده است. می خواهید سازماندهی فضایی این سه طبقه را با جملاتی کوتاه توصیف کنیم؟ پس باید بگوییم پلان هر کدام از طبقات، کاملاً باز و آزاد است. البته، حفره های متعددی در هر طبقه جانمایی شده است. این حفره ها می توانند فرصت های عملکردی زیادی را به مالکین مجموعه هدیه دهند.

طبیعت، مهم ترین منبع الهام این پروژه به شمار می رود. در واقع، تیم معماران می خواستند که معماری را به ابزاری برای تداعی کردن طبیعت کره جنوبی تبدیل کنند. به همین دلیل، در کنار استفاده از گیاهان سبز، هنر مجسمه سازی را هم به خدمت گرفتند. به تصاویر منتشر شده از این فروشگاه با دقت نگاه کنید! موافقید که نتیجه ی این طراحی به ایجاد یک تجربه ی فیزیکی منحصر به فرد ختم شده است؟ این تجربه ی فیزیکی، احساساتی نظیر تعجب و کاوش گری را در وجود مخاطب خود بر می انگیزاند.

فروشگاه هیوندای سئول

فروشگاه هیوندای سئول
پلان فروشگاه

 

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260