پرش به محتوا
خانه Ibis Sendagaya

خانه Ibis Sendagaya ؛ لمس جریان زندگی در خانه ای شهری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Ibis Sendagaya  در یکی از محلات تجاری – مسکونی شهر توکیو (Tokyo)، پایتخت کشور ژاپن (Japan) ساخته شده است. این ساختمان مسکونی، سه طبقه دارد. دو طبقه ی پایینی آن کاربری تجاری دارند و بالاترین طبقه نیز، محل اقامت مالک ساختمان می باشد. کار طراحی و اجرای خانه Ibis Sendagaya  بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Kompas بود. آن ها این واحد مسکونی 448 متر مربعی را در اواسط سال 2021 میلادی بهره برداری رساندند. اما چه چیزی ما را به بررسی این پروژه مسکونی ترغیب کرده است؟ در ادامه ی مطلب، شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی و اجرای خانه Ibis Sendagaya   خواهیم برد. پس لطفاً با ما همراه باشید.

خانه Ibis Sendagaya

خانه Ibis Sendagaya
خانه Ibis Sendagaya

خانه Ibis Sendagaya

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که شهرداری توکیو به تازگی مجوز استفاده از پنجره های دیواری چوبی در ساختمان ها را صادر کرده است. البته این مجوز پس از صدور تاییدیه های مقاومت در برابر آتش اخذ شد. به هر روی، تیم معماران Kompas فرصت استفاده از پنجره های دیواری در  Ibis Sendagaya را پیدا کردند. به لطف این پنجره ها، فضاهای داخلی کاملا باز و روشن به نظر می رسند. حالا دیگر هوای تازه می تواند گوشه و کنار فضاهای داخلی را سیراب کند. نور خورشید نیز بدون هیچ مانعی، تمامی زوایا و خفایای خانه را روشن خواهد کرد.

خانه Ibis Sendagaya

خانه Ibis Sendagaya
نمای Ibis Sendagaya

خانه Ibis Sendagaya

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، بالاترین طبقه ی ساختمان Ibis Sendagaya به مالک خانه اختصاص یافته است. اینجا اقامتگاهی دوبلکس است و تمامی عملکردهای مورد نیاز یک خانه ی تک خانواری را در خود جای داده است. از اتاق نشیمن و آشپزخانه گرفته تا اتاق مطالعه و چهار اتاق خواب و چند سرویس بهداشتی! در این خانه، هیچ نیازی بدون پاسخ نخواهد ماند. از سوی دیگر، تکیه ی تیم معماران بر استفاده از گیاهان، درخشش و طراوت خاصی را به فضاهای داخلی ساختمان Ibis Sendagaya بخشیده است.

خانه Ibis Sendagaya

خانه Ibis Sendagaya
فضاهای داخلی خانه

خانه Ibis Sendagaya

اما هنوز با آخرین شگفتی این ساختمان مسکونی آشنا نشده اید. در ورای پنجره ی چشم نواز اتاق نشیمن خانه Ibis Sendagaya یک تراس قرار دارد. کمی آن سو تر نیز راه پله ای مارپیچ جانمایی شده است. این راه پله شما را تا یک زمین بازی منحصر به فرد در پشت بام خانه هدایت خواهد کرد. زمینی که با چمن مصنوعی پوشانده شده است. این زمین بازی احساس شناور بودن بر فراز آسمان را در وجود شما زنده خواهد کرد. در خانه Ibis Sendagaya زندگی، با تمام زیبایی ها و احساسات منحصر به فرد و گاه متناقضش جریان دارد.

خانه Ibis Sendagaya

خانه Ibis Sendagaya
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *