پرش به محتوا
خانه و استودیوی Khiankhai

خانه و استودیوی Khiankhai ؛ پناهگاهی برای رشد و آرامش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه، یکی از نخستین فضاهای ساخته شده به دست بشر است. از همان روزگاران کهن، انسان ها خانه می ساختند تا پناهگاهی برای آرامش و رشد داشته باشند. خانه و استودیوی Khiankhai   هم با همین هدف طراحی شده است. این واحد مسکونی 260 متر مربعی در چیانگ مای، یکی از شهرهای کشور تایلند (Thailand) قرار دارد. مسئولیت طراحی و اجرایش هم بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Sher Maker بوده است. آن ها، این خانه را در دو طبقه سازماندهی کردند. مهم ترین عنصر ساختاری خانه هم یک تراس است. تراسی که می تواند عملکردهای مختلف فضاهای داخلی را به هم مرتبط کند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی خانه Khiankhai  مهمان کنیم. پس لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

خانه و استودیوی Khiankhai

خانه و استودیوی Khiankhai
خانه و استودیوی Khiankhai

 

نگاهی به موقعیت جغرافیایی و ساختار کلی پروژه Khiankhai

موقعیت جغرافیایی سایت پروژه مسکونی Khiankhai ، از هر نظر جذاب و منحصر به فرد است. بد نیست بدانید که جبهه ی جلویی سایت، همجوار با یک جاده ی روستایی کوچک و کم تردد می باشد. جبهه ی پشتی هم با مزارع برنج منطقه و درختان سبز و سر به فلک کشیده ی طبیعت تایلند همسایه شده است. البته، نباید ناگفته بماند که زمین این خانه شیبی ملایم دارد. پس تیم معماران تصمیم گرفتند که طبقه ی پایین را با کمک دیوارهای بتنی سازماندهی کنند و در این شیب، فرو ببرند. در طبقه ی پایین خانه Khiankhai  انباری ها و استودیوی موسیقی مالک خانه جای گرفته است. طبقه ی بالا هم اتاق های خواب، اشپزخانه، نشیمن و غذاخوری را در خود جای داده است.

خانه و استودیوی Khiankhai خانه و استودیوی Khiankhai

خانه و استودیوی Khiankhai
نمایی از پروژه Khiankhai

اگر از سمت جبهه ی جلویی به این خانه نگاه کنید، هم می توانید شیب زمین را به خوبی درک کنید و هم مسیر انتقال فضاهای داخلی از طبقه ی همکف تا پشت بام را پیگیری نمایید. دقیقاً اینجاست که متوجه می شوید ساختار خانه، پیوندی مستحکم و مستقیم با فضاهای سبز، به خصوص درختان سر به فلک کشیده برقرار کرده است.

خانه و استودیوی Khiankhai

خانه و استودیوی Khiankhai
فضاهای داخلی خانه و استودیوی Khiankhai

 

آشنایی با پالت متریال پروژه مسکونی Khiankhai

یکی از مهم ترین عناصر پالت متریال پروژه طراحی خانه Khiankhai ، چوب است. متریال چوب، گرما و صمیمیت بی نظیری را به فضاهای داخلی بخشیده است. علاوه بر این، می تواند نمادی برای همسویی زبان معماری خانه و طبیعت باشد! البته، در کنار چوب یک عنصر دیگر هم به چشم می خورد؛ کاشی های سنتی تایلندی! آن ها هم نیز مهمی را در طراحی داخلی و دکوراسیون این واحد مسکونی ایفا می کنند.

خانه و استودیوی Khiankhai

خانه و استودیوی Khiankhai
پلان

 

خانه و استودیوی Khiankhai
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.