پرش به محتوا
سالن ورزشی La Minais

سالن ورزشی La Minais ؛ ستاره طرح توسعه ی یک کمون مسکونی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : سالن ورزشی La Minais در یکی از کمون های مسکونی کشور فرانسه (France) به نام Sainte-Luce-sur-Loire واقع شده است. پروژه La Minais را می توان یکی از عناصر کلیدی طرح توسعه ی این کمون کوچک اما زیبا دانست. بد نیست بدانید که این سالن ورزشی از سه بخش اصلی تشکیل شده است. سالن های چند منظوره، اتاق های تمرین و بدنسازی و همچنین، فضاهای خدماتی! کار طراحی و اجرای سالن ورزشی La Minais بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Bohuon Bertic بود. آن ها این فضای 3450 متر مربعی را در سال جاری میلادی (2021) به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های سالن ورزشی La Minais آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

سالن ورزشی La Minais

سالن ورزشی La Minais
سالن La Minais

سالن ورزشی La Minais

سالن ورزشی La Minais
نمایی از سالن La Minais

 

پالت متریال سالن La Minais

در پالت متریال سالن ورزشی La Minais عناصری قابل پیش بینی به چشم می خورند. به عنوان نمونه، بد نیست بدانید که دیوارها، کف و به طور کلی، ساختار طبقه ی همکف این مجموعه ی ورزشی با کمک متریال بتن سازماندهی شده است. از سوی دیگر، نمای La Minais سه لایه دارد و جالب تر اینکه این نما از یک عایق خارجی هم برخوردار است. علاوه بر این، روکش های مشبک آلومینیومی نیز در شکل گیری نمای خارجی سالن La Minais نقش موثری را ایفا کرده اند.

سالن ورزشی La Minais

سالن ورزشی La Minais
نمای سالن La Minais

سالن ورزشی La Minais

 

سازماندهی فضایی سالن La Minais

جالب است بدانید که تیم معماران Bohuon Bertic این پروژه را با لحنی آرام و روشن طراحی کردند. به زبان ساده تر، فضاهای موجود در سالن ورزشی La Minais، چه خارجی باشند و چه داخلی، آرامش بخش و سرشار از نور طبیعی هستند. باشگاه ها، انجمن های ورزشی و حتی گروه های ورزشی مدارس شهر، همگی دفتری را در طبقه ی همکف سالن دارند. علاوه بر این، یکی دیگر از عناصر موجود در طبقه همکف La Minais، یک راه پله ی وسیع است. این راه پله، مراجعان را به سمت قسمت پذیرش و پاسخگویی به سوالات، راهنمایی خواهد کرد.

سالن ورزشی La Minais

سالن ورزشی La Minais
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *